Εύκολο απόγευμα για τον Μύτικα κόντρα στον Ερμή Καναλίου

Α.Ο Μύτικας vs Ερμής Καναλίου 4-0

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μύτικα ο αγώνας της 6ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα σε Α.Ο Μύτικα και Ερμή Καναλίου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τους τρεις βαθμούς της αγωνιστικής με τελικό σκορ 4-0.

Σε ένα ματς που για πολλούς ήταν το ντέρμπι της αγωνιστικής, οι παίχτες του Μύτικα δεν άφησαν περιθώρια στους φιλοξενουμένους και με τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο ‘’καθάρισαν’’ το ματς.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 13΄με σουτ του Βερύκιου με τον Μπαλάφα να αποκρούει. Στο 26’ ο Νιχωρίτης με σουτ έγραψε το 1-0, ενώ δυο λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση φάουλ του Βρυώνη ο Ζαρκαντώνης έπιασε την κεφαλιά και σκόραρε για το 2-0. Στο 32’ ο Μάρος με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ένα σουτ του Παλάντζα για τους φιλοξενούμενους πέρασε λίγο άουτ. Στο 52’ ο Ράμμος ανατράπηκε στην μικρή περιοχή από τον Xhika, με το διαιτητή της αναμέτρησης κ. Μπαίλη να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Νόβας ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Μπαλάφα για το 4-0, αφιερώνοντας το γκολ στον τραυματία παίχτη του ΠΑΣ Πρέβεζα Σιδέρη που παρακολουθούσε το ματς. Ο Ερμής είχε δυο καλές ευκαιρίες στο 81’ και στο 87’ με τον Shtembari, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μπλοκάρει για το τελικό 4-0.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΝΑΣΤΟΣ Ζ.

ΑΟ ΜΥΤΙΚΑ(Κωστής): ΝΟΒΑΣ Τ., ΝΙΤΣΑΣ Χ., BARDHAJ, ΝΙΧΩΡΙΤΗΣ, ΝΟΒΑΣ Α.(70’ ΚΟΥΚΑΙ) , ΡΑΜΜΟΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΒΡΥΩΝΗΣ, ΜΑΡΟΣ(80’ ΝΤΙΤΣΟΣ), ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ(64’ ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ).

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Στρατής): ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΜΠΑΜΗΣ(46’ ΣΑΜΙΟΣ), ΜΠΟΥΖΟΥΚΗΣ, ΚΟΤΕΝΟΓΛΟΥ, ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ, SHTEMBARI,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(64’ ΜΑΡΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΟΥΚΑΝΟΣ(46’ ΧΗΙΚΑ), ΚΑΝΤΖΙΩΤΗΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.