Εύκολο απόγευμα σήμερα για τον Απόλλωνα Πάργας που επικράτησε του Οδυσσέα Νυδριού με 4-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, πέρασε στη  δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα  και ήδη κοιτάει το εκτός έδρας ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Πρέβεζα.

Οι παίχτες του Λευτέρη Βέρμπη που για ένα ακόμη ματς ήταν σαρωτικοί επιθετικά έχοντας σημειώσει 10 γκολ ήδη στο πρωτάθλημα, τα 4 σήμερα, προηγήθηκαν πολύ νωρίς στο 9’ και στο 11’ με δυο γκολ του Τουρμούσογλου, με τον ίδιο παίχτη να κάνει χατ-τρικ για το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παπαρούνας έγραψε το 4-0 για τους γηπεδούχους, με τον Καταγή για το Νυδρί με εύστοχο πέναλτι να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΜΩΚΟΣ Δ. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Βέρμπης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΣΑΙΝΤΙ(60’ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ), ΖΑΦΕΙΡΗΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ(71’ ΠΑΚΟΣ), ΜΑΡΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ(71’ ΠΑΠΠΑΣ), ΤΟΥΡΜΟΥΣΟΓΛΟΥ, ΚΥΡΠΟΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ(85΄ ΝΑΚΑΣ), ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ(85’ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ(Πολίτης):ΠΟΛΙΤΗΣ, PRAPAJ, ΝΑΝΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Λ., ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ(46’ ΚΤΕΝΑΣ), ΓΑΖΗΣ(71’ ΟΡΦΑΝΟΣ), ΘΕΙΑΚΟΣ(46’ ΛΑΖΑΡΗΣ), ΚΑΡΕΛΗΣ, ZACE(46’ ΣΚΕΜΠΗΣ), ΚΑΡΤΑΝΟΣ(63’ ΤΣΑΚΝΗΣ).