Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αρχαγγέλου ο αγώνας της 2ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2019-20 ανάμεσα στην γηπεδούχο Θύελλα Σινώπης και τον φιλοξενούμενο Πανλευκάδιο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν εύκολα το τρίποντο με τελικό σκορ 1-5.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν  τρεις φορές δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο με τους Μπόμπορη (0-1), Κοκόλη 0-2 και Ορφανό για το 0-3 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι το ίδιο σκηνικό με τους φιλοξενούμενους να υπερτερούν. Ο διαιτητής στη συνέχεια έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ του Πανλευκάδιου και με εκτελεστή τον Καλογεράκη διαμορφώθηκε το 0-4 ενώ το 0-5 έκανε ο Κοκόλης. Για την Θύελλα μείωσε ο Ιορδανίδης με εύστοχο πέναλτι πριν την λήξη του αγώνα διαμορφώνοντας το τελικό 1-5.

Διαιτητής: Ρούσος Ν.

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας Η. – Παππάς Δ.

Θύελλα Σινώπης (Παπαδόπουλος): Σπυράκος, Τουμανίδης, Βασιλειάδης (Τυρέκογλου 65΄), Σκαμνέλος, Παπαδόπουλος, Χαντζάρας, Αηδώνης, Στάυρακας, Ιορδανίδης, Ουζούνογλου, Λέζος.

Πανλευκάδιος (Κατηφόρης): Λιάσκος, Τουργέλης, Κατωπόδης, Τσιάβος, Κουμπής, Φλούδας, Κοκόλης, Καλογερής (Μεϊντάνης 46΄), Μπόμπορης (Τζόλος 46΄), Ορφανός (Καλογεράκης 46΄), Κούτσικος (Ντζανής 60΄).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.