Εύκολο απόγευμα για Αναγέννηση Τσουκαλάδων κόντρα στον ΑΣ Νικόπολη

0

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020 και ώρα 15:00 π.μ. στο γήπεδο Αγίου Θωμά ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής του ΄Α Ομίλου της ΄Β ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον ΑΣ Νικόπολη 2020 και την Αναγέννηση Τσουκαλάδων, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μια εύκολη νίκη με τελικό σκορ 1-5.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν γρήγορα το σκορ με γκολ στο 3’ και στο 12’ , με τους γηπεδούχος με γκολ του Ντοματά στο 35’ να μειώνουν σε 1-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Βεργίνης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-3, ο Καπότης με ψαλιδάκι έγραψε το 1-4, ενώ το τελικό 1-5 διαμόρφωσε με σουτ ο Φυτόπουλος.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ. – ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ Π.

ΑΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020(Πανούσης): ΛΕΣΙ, ΣΕΡΓΗΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ(57’ ΦΩΤΙΚΑΣ), ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ(80’ ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ), ΤΖΑΒΑΡΑΣ, ΝΤΟΜΑΤΑΣ, ΛΟΥΠΑΣ(80’ ΝΑΤΣΙΟΣ), ΣΑΒΒΑΣ(60’ ΠΑΠΠΑΣ Β.), ΜΗΤΣΙΟΣ(57’ ΠΑΠΠΑΣ Α.), ΒΑΣΣΙΟΣ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ:ΜΑΧΜΟΥΝΤΑΙ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Η.(46’ ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ξ.), ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΒΕΝΕΤΗΣ(46’ ΡΕΤΣΙΣ),ΣΠΑΝΟΣ, ΑΡΙΔΑΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.(80’ ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π.), ΚΑΠΟΤΗΣ(80’ ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι(58’ ΓΡΑΨΑΣ)