Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τον Λευκάτα να υποδέχεται την Αναγέννηση Τσουκαλάδων και να παίρνει εύκολα το πρώτο τρίποντο του πρωταθλήματος με τελικό σκορ 4-0.

Τα γκολ για την ομάδα του Γιάννη Βακουφτσή, που δε βρήκε αντίσταση από τον αντίπαλο σε κανένα σημείο του ματς,  πέτυχαν ο Τσίπης στο 4’ και ο  Θεοχάρης στο 10’ για το 2-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και στο 60’ ο Τσίπης με δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το 3-0, ενώ την τελική πινελιά έβαλε ο Αθανίτης για το τελικό 4-0.