Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 12:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο αγώνας ανάμεσα στις Κορασίδες Β του Φιλαθλητικού και τον Λέοντα Μεσολογγίου, με τον Φιλαθλητικό να παίρνει τη νίκη εύκολα με 3-0 σετ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τα κορίτσια του Παπαδόπουλου μπήκαν πιο καλά στο παρκέ και κατάφεραν να πάρουν το πρώτο σετ με σκορ 25-11, ενώ στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενες ήταν μπροστά στο σκορ έως το 10-10 αλλά και πάλι με καλή άμυνα και γρήγορες επιθέσεις ο Φιλαθλητικός επικράτησε και στο 2ο σετ με σκορ 25-22.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ οι κορασίδες του Φιλαθλητικού είχαν την απόλυτη υπεροχή και με διαφορά 16 πόντων, έκαναν το 25-9 και έφτασαν στη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ (3-0): 25-11, 25-22, 25-9.

Φ.Γ.Σ Πρέβεζας(Παπαδόπουλος): ΡΟΥΣΣΟΥ, ΠΑΤΑΚΙΑΡΑ, ΣΠΥΡΑΚΟΥ, ΛΕΛΟΒΙΤΗ, ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΙΟΥ, ΚΟΥΜΑΣΗ, ΑΡΓΥΡΟΥ, ΣΑΜΠΟΥ, ΜΗΚΟΓΛΟΥ, ΤΣΟΥΤΣΗ, ΗΛΙΑΔΗ, ΑΓΟΡΟΥ.

ΑΣ ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ, ΜΠΑΟΥΡΔΑ, ΠΟΛΟΝΥΦΗ, ΜΟΥΤΣΙΟΥ, ΛΙΑΠΗ, ΜΑΝΘΟΥ, ΓΑΡΠΗ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ, ΛΟΥΖΙ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ.