Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 8 Μαρτίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μεσολογγίου το παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ Εθνικής ανάμεσα σε ΑΕ Μεσολογγίου και Ναυπακτιακό Αστέρα, με τους γηπεδούχους να δείχνουν από νωρίς τις προθέσεις τους και να παίρνουν το πολυπόθητο τρίποντο με τελικό σκορ 4-0.

Στο 20’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γεωργούση και στο 22’ έκαναν το 2-0 με πλασέ του Μπελεβώνη, για το 2-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γεωργούσης με γκολ στο 57΄ και στο 66’ σημείωσε χατ-τρικ και έγραψε το τελικό 4-0, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι στο 83’ με τον Κολοβάκη να βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι.

Διαιτητής: ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ.  ΗΠΕΙΡΟΥ

Βοηθοί: ΛΙΟΝΤΟΣ Κ. –  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.  ΗΠΕΙΡΟΥ

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ(Γιώργος Ταράσης): ΜΑΝΙΑΤΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ, ΝΤΖΙΜΑΝΗΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ, ΛΙΤΣΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ, ΠΑΤΙΛΑΣ, ΜΠΕΛΕΒΩΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΔΟΥΡΟΣ, ΚΑΡΚΑΛΗΣ, ΛΟΥΖΙ, ΚΟΛΟΒΑΚΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ, ΜΑΝΤΗΣ.