Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγιάς ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Απόλλωνα Πάργας και την φιλοξενούμενη Δόξα Ωρωπού με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 6-1.

Μόλις στο 3΄του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Kachan De Freitas So (1-0) ενώ ο Μηλιώνης έκανε το 2-0 στο 7΄, με την Δόξα να μην μπορεί να αντιδράσει. Η Πάργα διεύρυνε το σκορ με άλλα δυο τέρματα στο 16΄με τον Μάρκο Β. και στο 23΄με τον Σιδέρη για το 4-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά από σουτ του Τσουβάλη η μπάλα βρήκε κόντρα και κατέληξε στα δίχτυα του Ωρωπού (5-0). Το 6-0 έκανε ο De Freitas Soares στο 75΄ με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 6-1 στο 90΄με τον Αποστόλου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

ΒΟΗΘΟΙ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ. – ΡΑΠΤΗΣ Χ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ (ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΜΑΡΚΟ, BOJANG(69’ ΜΠΕΛΛΟΣ), ΤΣΟΥΜΑΛΗΣ, ΜΑΡΚΟΣ Β.(75’ ΚΑΛΑΙ), GOGA, ΤΟΡΕ, ΠΑΠΠΑΣ(55’ DE FREITAS SOARES), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΜΗΛΙΩΝΗΣ, KACHAN DE FREITAS SO(64’ ΚΙΖΙΡΟΓΛΟΥ).

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ (ΓΙΑΝΝΟΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ(27’ ΧΑΛΚΙΔΗΣ-73’ ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Ν.), ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ(21’ ΤΖΑΛΟΚΩΣΤΑΣ Α.), ΤΖΑΛΟΚΩΣΤΑΣ Κ.(37’ ΚΡΟΚΙΔΑΣ), ΖΕΡΗΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ.

Ευχαριστούμε το srortanthoussa.blogspot.com για τις πληροφορίες αλλά και το φωτογραφικό υλικό.