Οι παίκτες του Κώστα Ζώτου κατάφεραν να πάρουν ένα εύκολο τρίποντο μέσα από καλό ποδόσφαιρο κόντρα στην Αναγέννηση Αχερουσίας.

Ο αγώνας διεξήχθη σήμερα 19 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του ΄Β ομίλου της ΄Β ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2019-20.

Το σκορ του αγώνα άνοιξε ο Οικονόμου (1-0) ενώ οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλες τρεις φορές δίχτυα στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με τους Νίτσο,  Χαλκή και τον Οικονόμου να βάζει το δεύτερο προσωπικό γκολ διαμορφώνοντας το 4-0 οπού ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τόσο το πάνω χέρι στο σκορ αλλά και στην κατοχή της μπάλας, με τον Χαλκή να βρίσκει για δεύτερη φορά δίχτυα για το 5-0 ενώ την τελευταία πινελιά στον αγώνα έβαλε ο Παφίλας διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΙΩΓΑΣ Α.

ΒΟΗΘΟΙ: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΛΑΪΝΑΣ Χ.

ΠΑΣ ΚΡΑΝΙΑ (ΖΩΤΟΣ): ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΓΙΑΜΑΣ, ΜΠΑΪΡΑΜΙ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΚΟΡΑΤΣΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΧΑΛΚΗΣ, ΝΙΤΣΟΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΦΙΛΑΣ, ΛΑΔΙΑΣ, ΚΑΣΑΜΠΑΛΑΚΟΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΚΑΤΣΑΝΟΣ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΒΑΒΒΑΣ Α., ΒΑΒΒΑΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΝΑΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΤΖΙΜΑΣ, ΤΣΑΒΟΣ, ΤΣΙΜΑΣ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.