Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 6/4 και ώρα 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας ο εξ’ αναβολής αγώνας της 20ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας και τον Α.Ο Πλαγιάς, με τον τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 2-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15′ με τον Ορφανό για το 1-0. Στο 19′ ο Μωραίτης έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αμβρακικός βρήκε πάλι δίχτυα στο 50′ με τον Καταγή να διαμορφώνει το 2-1, δίνοντας τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Το Σάββατο 9/4 ο ΠΑΣ Αμβρακικός υποδέχεται τον ΠΑΣ Πρέβεζα για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, ενώ ο Α.Ο Πλαγιάς με τη σειρά του υποδέχεται τον Οδυσσέα Νυδριού.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ (Κονιδάρης-Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ Ν., ΒΑΣΙΛΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ Θ., ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ(71′ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΜΠΟΥΖΙ(81′ ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ Α), ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Φερεντίνος):ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΟΚΟΛΗΣ Γ., ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Σ.(72′ ΚΑΤΑΓΗΣ Π.), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ(66′ ΠΑΞΙΝΟΣ), ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ(53′ ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ), ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ.