Αυτό είναι αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro:

1η Αγωνιστική

Παρασκευή 11 Ιουνίου

  • 22:00 Τουρκία – Ιταλία

Σάββατο 12 Ιουνίου

  • 16:00 Ουαλία – Ελβετία
  • 19:00 Δανία – Φινλανδία
  • 22:00 Βέλγιο – Ρωσία

Κυριακή 13 Ιουνίου

  • 16:00 Αγγλία – Κροατία
  • 19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία
  • 22:00 Ολλανδία – Ουκρανία

Δευτέρα 14 Ιουνίου

  • 16:00 Σκωτία – Τσεχία
  • 19:00 Πολωνία – Σλοβακία
  • 22:00 Ισπανία – Σουηδία

Τρίτη 15 Ιουνίου

  • 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
  • 22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική

Τετάρτη 16 Ιουνίου

  • 16:00 Φινλανδία – Ρωσία
  • 19:00 Τουρκία – Ουαλία
  • 22:00 Ιταλία – Ελβετία

Πέμπτη 17 Ιουνίου

  • 16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία
  • 19:00 Δανία – Βέλγιο
  • 22:00 Ολλανδία – Αυστρία

Παρασκευή 18 Ιουνίου

  • 16:00 Σουηδία – Σλοβακία
  • 19:00 Κροατία – Τσεχία
  • 22:00 Αγγλία – Σκωτία

Σάββατο 19 Ιουνίου

  • 16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
  • 19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
  • 22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Ιουνίου

  • 19:00 Ελβετία – Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 19:00 Ιταλία – Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Δευτέρα 21 Ιουνίου

  • 19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 19:00 Ουκρανία – Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 22:00 Ρωσία – Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 22:00 Φινλανδία – Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου

  • 22:00 Κροατία – Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 22:00 Τσεχία – Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου

  • 19:00 Σλοβακία – Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 19:00 Σουηδία – Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 22:00 Γερμανία – Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
  • 22:00 Πορτογαλία – Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ
Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

  • 2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)
  • 1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

  • 3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)
  • 4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

  • 5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)
  • 6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

  • 7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)
  • 8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

  • ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)
  • ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου

  • ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)
  • ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

  • ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

  • ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

  • Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)