Επιβλητική νίκη πέτυχε σήμερα Σάββατο 16 Οκτωβρίου ο Θρίαμβος Λούρου απέναντι στον Α.Ο Πλαγιάς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τελικό σκορ 5-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με σουτ του Σταμουλάκη στο 27’ μετά από λάθος των γηπεδούχων. Η απάντηση ήρθε γρήγορα από τον Θρίαμβο με τον Κολιό στο 29’ να γράφει το 1-1. Στο 35’ ο Γεωργίου πέτυχε ένα φοβερό γκολ με σουτ έξω από την περιοχή και την μπάλα να πηγαίνει στο γάμα του ανήμπορου να αντιδράσει Καταγή για το 2-1. Στο 40’ η Πλαγιά έφτασε κοντά στην ισοφάριση, με το Γκίνη να κάνει λάθος στην άμυνα και το Σταμουλάκη να βγαίνει πρόσωπο με πρόσωπο με τον Καραπιπέρη αλλά να μην πιάνει καλό σουτ, για το 1-2 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, δημιουργώντας πολλές κλασικές ευκαιρίες, με κάποιες από αυτές να καταλήγουν στα δίχτυα. Στο 51’ μετά από σέντρα του Ζάκκα ο Δάσκαλος δεν πρόλαβε να ‘’τσιμπήσει’’ την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα. Στο 56’ μετά από σέντρα του Πρέντζα ο Γεωργίου έγραψε το 3-1, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του στο ματς. Στο 71’ ο Ζάκκας βρήκε δίχτυα για το 4-1, ενώ στο 89’ διπλασίασε τα τέρματά του γράφοντας το τελικό 5-1.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ Π.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (Δήμας): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ(87’ ΚΟΛΙΟΣ Θ.), ΠΡΕΝΤΖΑΣ, ΣΑΚΚΟΣ(52΄ ΣΙΩΡΟΣ), ΔΗΜΑΣ, ΓΚΙΝΗ, ΚΟΛΛΙΝΣ, ΖΑΚΚΑΣ, ΚΟΥΣΗΣ(74’ ΤΖΙΟΚΑ), ΚΟΛΙΟΣ Γ.(87’ ΜΠΟΡΜΠΟΛΗΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Φερεντίνος):  ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ, ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ(67’ ΠΕΤΡΟΥΛΗΣ).