Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε σήμερα Σάββατο 23/10 ο Α.Ο Μύτικας που επικράτησε του Κεραυνού Θεσπρωτικού με 2-1 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Με νέο coach τον Βλάσση Ναστούλη σήμερα στον πάγκο, η ομάδα του Μύτικα προηγήθηκε στο 22’ με γκολ του Ντόντη, ενώ πριν είχε προηγηθεί κλασική ευκαιρία των γηπεδούχων με σουτ του Μιχάλη και τον Παναγιωτίδη να αποκρούει σωτήρια. Στο 27’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 1-1, με τον Νικολαίδη να μη μπει μπορεί να βρει δίχτυα. Το παιχνίδι κύλησε χωρίς κλασικές ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Diaw και τον Μιχάλη, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε με μακρινό σουτ του Χουλιάρα που έβγαλε ο Μπαλάφας. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και πίεζαν για την ισοφάριση. Στο 67’ ο Μπόμπορης κέρδισε πέναλτι για την ομάδα του Αντώνη Κολιού που εκτέλεσε εύστοχα ο Νικολαίδης για το 1-1. Στο 70’ ο διαιτητής του αγώνα έδειξε πάλι την άσπρη βούλα αυτή τη στιγμή υπέρ των γηπεδούχων για χέρι των φιλοξενουμένων, με τον συνήθη ύποπτο στις εκτελέσεις Μιχάλη να βρίσκει δίχτυα και να γράφει το τελικό 2-1.