Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 4 Δεκεμβρίου και ώρα 15:00 στο  Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας ο αγώνας της 10ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας και τον Οδυσσέα Νυδριού, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 2-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25’ με τον Σταύρου για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Γαζής Ν. στο 68’ έφερε το ματς στα ίσα(1-1), με τον Καταγή να διαμορφώνει στο 71’ το τελικό 2-1.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Κονιδάρης- Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΡΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ(87’ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΒΑΣΙΛΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ(82’ ΟΡΦΑΝΟΣ), ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ(Βάννας): ΑΡΑΒΑΝΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ(46’ ΚΑΡΤΑΝΟΣ), ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ(79’ ΓΑΖΗΣ Σ.), ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΘΕΙΑΚΟΣ, ΓΑΖΗΣ Ν.(85’ ΚΤΕΝΑΣ), RRAPAJ, ΣΚΕΜΠΗΣ(46’ ΚΟΝΤΟΠΡΙΑΣ), ZACE, ΚΑΡΕΛΗΣ.