Επίδειξη δύναμης έκανε ο Θρίαμβος Λούρος, ο οποίος συνέτριψε τον Α.Ο Πλαγιάς με 6-0 σήμερα Σάββατο 30 Μαρτίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Λούρου στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Θρίαμβου και σε συνάρτηση με την ισοπαλία του ΠΑΣ Πρέβεζα με τον Πανλευκάδιο(1-1), πλησίασε στον 1 βαθμό τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Πρέβεζα, με το πρωτάθλημα να παίρνει φωτιά 2 αγωνιστικές πριν το τέλος. Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Απόλλωνα Πάργας σε μια δύσκολη αναμέτρηση.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με πέναλτι του Νταλάκα για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ξεδίπλωσαν όλο τον επιθετικό οίστρο τους και με δυο γκολ του Ζάκκα, ένα του Γκολάκου, ένα του Σιδέρη και ένα του Γόγολου έκαναν το τελικό 6-0.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΡΑΠΤΗΣ Χ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Σιαφάκας) :ΒΑΡΕΛΗΣ(81’ ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ), ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ(72’ ΜΠΑΚΑΣ), ΓΚΟΛΑΚΟΥ(77’ ΔΗΜΑΣ), ΖΑΚΚΑΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ(69’ ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ).

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ: ΚΑΤΑΓΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Γ., ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ(77’ ΚΟΚΟΛΗΣ Γ.), ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ Θ., ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ Δ., ΠΑΞΙΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ(80’ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ), ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Β.