Στην Καστοριά ταξίδεψε ο ΠΑΣ Αχέρων για να αντιμετωπίσει σήμερα Τετάρτη 26 Μαΐου 2021  στο Δημοτικό Στάδιο Καστοριάς, τον Α.Σ Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας, στο πλαίσιο της 9ης εξ’ αναβολής αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε νικητές του φιλοξενούμενους με τελικό σκορ 0-2, που πλέον βρίσκονται μόνοι πρώτοι στο βαθμολογικό πίνακα με 25 βαθμούς, τρεις στροφές πριν τη λήξη του Α γύρου.

Ο ΠΑΣ Αχέρων προηγήθηκε με πλασέ του Κυριάκη στο 10’ σε 0-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη  και στο 70΄ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου κάνει το 0-2 με γκολ του Βέρμπη όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής: Νέος Κωνσταντίνος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Θανασιάς Αθανάσιος  (Ηπείρου) – Μπόσιας Δημήτριος (Ηπείρου)

ΠΑΣ Αχέρων(Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΤΑΤΣΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ, ΕΡΕΚΙ (ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ 65΄), ΠΟΤΣΗΣ (ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ 81΄), ΚΥΡΙΑΚΗΣ (ΝΤΑΜΠΟΣ 73΄), ΒΕΡΜΠΗΣ, ΝΤΟΚΟΣ (ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ 73΄), ΜΑΝΙΩΤΗΣ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ 65΄).