Μετά το στραβοπάτημα με τον Πανλευκάδιο την προηγούμενη αγωνιστική, ο ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου έψαχνε την νίκη στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Α.Ο Παλαίρου στο γήπεδο Μοναστηρακίου. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο γήπεδο από την αρχή και κυριάρχησαν οι μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Στο 30′ του αγώνα ο Παληογιάννης Κώστας, βρέθηκε τετ α τετ μετά από λάθος της άμυνας του Μοναστηρακίου αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ, αδυνατώντας να δώσει στην Πάλαιρο το προβάδισμα. Στη συνέχεια ο ΠΑΣ Θύελλα ανέβασε στροφές και στο 40 πέτυχε γκολ με τον Τσιούνη μετά από ασίστ του Καβαλλάρη. Τρία λεπτά αργότερα ο Καβαλλάρης βρήκε ξανά τον Τσιούνη ο οποίος κατέβασε ωραία τη μπάλα με το στήθος και “κεραυνοβόλησε” τον Τερματοφύλακα Βενέτη για το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Θυέλλα είχε την κατοχή και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο έκλεισε τον αντίπαλο στην περιοχή του. Στο 55′ ο Καβαλλάρης έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της Παλαίρου ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Τσιούνης έκανε το 3-0 πετυχαίνοντας το χατ τρικ. Στη συνέχεια του αγώνα η Θύελλα έχασε τετ α τετ με τον Γκρέκο ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Βενέτη. Λίγα λεπτά αργότερα και πάλι η ομάδα του Μοναστηρακίου απείλησε σε δύο φάσεις, μία με κεφαλιά του Τσιούνη και μία με σουτ του Μακρή, τις οποίες ο Τερματοφύλακας από την Πάλαιρο απέκρουσε. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Κουτρουλός που πέρασε σαν αλλαγή στο παιχνίδι, με ωραίο σουτ στην γωνία της εστίας.

Ο Α.Ο Παλαίρου προσπάθησε να βγάλει κάποιες φάσεις καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα χωρίς αποτέλεσμα όμως.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί:ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΩΝΑΣ Ν.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ(Στασινός): ΣΤΑΣΙΝΟΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ(75’ ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ), ΒΑΣΙΛΑΡΗΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ(46’ ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ), ΖΟΤΑΙ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ(64’ ΓΚΡΕΚΟΣ), ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ(83’ ΔΡΙΒΑΚΟΣ), ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ.

Α.Ο ΠΑΛΑΙΡΟΥ(Μπάκας):  ΒΕΝΕΤΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΚΑΣ(83′ ΝΤΖΑΝΗΣ.), ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ (46′ ΤΣΕΛΙΟΣ), ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ (64’ ΖΕΡΒΑΣ), ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ Α. (75′ ΨΥΧΟΓΙΟΣ), , ΣΤΑΧΤΙΑΡΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ