Πέμπτη, 30 Μαΐου, 2024
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ΕΟΚ: Αποτελέσματα, Βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 Γυναικών (02-03/12)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 Γυναικών:

Α1 Γυναικών: 8η Αγωνιστική  – Αποτελέσματα

Αποτελέσματα
Εύνικος-Ολυμπιακός 41-79
ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Βούλας 74-67
Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός 61-99
Ελευθερία Μοσχάτου-Αθηναϊκός 78-72
Ηρακλής-ΠΑΟΚ 82-62
Ρεπό: Εσπερίδες Καλλιθέας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος-Ολυμπιακός 41-79
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Παυλ.-Παπαγεωργίου Δημ.
Δεκάλεπτα: 3-25, 21-40, 36-61, 41-79
Εύνικος (Βελτσίστας): Στούπα 5(1), Μπάτλς 10(2), Φραγκούλη, Χατήρα 2, Κασάπογλου 8(2), Τσιανάκα 1, Βιντσιλαίου 4, Μπέρκμαν 8, Κωτσίνη, Σμιθ 3.
Ολυμπιακός (Νίκλας): Ουίλιαμς 20(1), Κυριακούδη 2, Σπυριδοπούλου 9(1), Σύρρα, Νικολοπούλου, Αναστασοπούλου 2, Δίελα 3(1), Βίτολα 10(1), Χριστινάκη 16(2), Κολλάτου 9(1), Τόμπιν 8.

Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός 61-99
Διαιτητές: Μαρινάκης-Τσακιράκη-Ελ Ανύ
Δεκάλεπτα: 14-19, 29-50, 45-75, 61-99
Νίκη Λευκάδας (Ζιάκας): Μόρα 17, Χασάπη, Ζιάκα 7(1), Ζαχαράκη, Πολίτη 4, Γασπαράτου 3(1), Παπαμαρκάκη 5(1), Ροντρίγκεζ 11(3), Μανίς 14.
Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Σταμολάμπρου 27(4), Παυλοπούλου 4, Τσβίτκοβιτς 11(1), Μπάτσιου, Σωτηρίου 5(1), Πατσιάτζη 3(1), Αλεξανδρή 10(1), Τζόουνς 10(1), Θεοδωρομανωλάκη 5(1), Αλέιν 12, Χαιριστανίδου 12.

ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Βούλας 74-67
Διαιτητές: Τσάνταλη-Δικταπανίδης-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 23-20, 37-38, 54-52, 74-67
ΠΑΣ Γιάννινα (Νανάκος): Δαμουλάκη 5(1), Μάρκοβιτς 13, Πηλακούτα 10, Σαρηγιαννίδου 15(2), Μαρίνη 6(1), Πράπα, Γουίλκινσον 11, Ασμπερι 14(3).
Πρωτέας Βούλας (Δεσποτάκης): Μορχάουζ 6(1), Σταμάτη 12(2), Πολυμένη 8(1), Ζουρνή, Σακελλαρίου 1, Χατζηγιακουμή 12(3), Αλεξιά, Αναστασοπούλου 10, Τζορτζ 18, Τζανετάτου.

Ελευθερία Μοσχάτου-Αθηναϊκός 78-72
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Σκουλαρίκης-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 30-22, 48-36, 61-56, 78-72
Ελευθερία Μοσχάτου (Χατζηδάκη): Νάτσκου 2, Πάγκαλος 16(2), Αλιφραγκή, Σταμούλου, Λέρη 2, Ταμπάκου, Σπαθάρου 3(1), Κάισερ 20(1), Μπικλ 35.
Αθηναϊκος (Αντωνόπουλος): Ντέστινι 18, Καλαφάτη, Στεφανίδου, Τσίκα 12(1), Μάνου 4, Παρασκευοπούλου 3(1), Χάρις 33.

Ηρακλής-ΠΑΟΚ 82-62
Διατητές: Λόρτος-Μπακάλης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 22-19, 41-36, 62-53, 82-62
Ηρακλής (Νίκου): Κάραλη 3(1), Μανούση, Παπά, Γιαννούδη 5(1), Παπαϊδοράμη, Πατούνη 6(2), Γεροστεργίου 6(2), Ουζούνη, Ντιν 10, Τσερτς 26(2), Κάρεϊ 26(2).
ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Γουόκερ 15, Κιλαζίδου 2, Ράιτς 7, Τόλη, Κουμαντσιώτου, Μυλωνάκη 6, Μιχαηλίδου 4(1), Τζόουνς 28.

Η βαθμολογία

1) Παναθηναϊκός 16 672-489 183
2) Ολυμπιακός 13 569-402 167
3) Ηρακλής 13 539-479 60
4) Ελευθερία Μοσχάτου 12 489-501 -12
5) Εσπερίδες 11 522-476 46
6) ΠΑΣ Γιάννινα 10 481-503 -22
7) Πρωτέας Βούλας 9 409-420 -11
8) ΠΑΟΚ 9 484-548 -64
9) Εύνικος 8 450-502 -52
10) Νίκη Λευκάδας 8 468-555 -87
11) Αθηναϊκός 8 480-688 -208
* Εσπερίδες, Πρωτέας Βούλας, Ηρακλής, Εύνικος, Ελευθερία Μοσχάτου, Νίκη Λευκάδας, ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα έκαναν το ρεπό τους.
**Πρωτέας Βούλας και Ολυμπιακός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 16-17/12)
Εσπερίδες-ΠΑΣ Γιάννινα
Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Ελευθερία Μοσχάτου
Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας
ΠΑΟΚ-Εύνικος
Ρεπό: Παναθηναϊκός

Α2 Γυναικών: 8η Αγωνιστική (3/12) – Αποτελέσματα

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Σπόρτιγκ-Άμιλλα Περιστερίου 35-39
Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 53-48
Δαναοί Άργους – Τερψιθέα 60-68
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 77-53
Προμηθέας Π.-Αμύντας 35-60
Π. Φάληρο-ΑΕΚ Περιστερίου 48-62
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας 51-37

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σπόρτιγκ-Άμιλλα Περιστερίου 35-39
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Παπαδόπουλος Ανδρ.
Δεκάλεπτα: 8-11, 19-20, 27-28, 35-39
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Παντέλη 13, Χαλικοπούλου 4, Ρουσουνέλου 13(1), Δεληγιάννη 3, Μουζάκη, Σερέπα, Πλώτα, Καρρά 2, Μπέτκα, Κατσιώνη.
Αμιλλα Περιστερίου (Γουναρά): Τζουγκράκη 8, Μακρυνίκα 7, Αμίτση 4, Λιάσκου 4, Μούκα 5(1), Καρανάσιου 2, Σκαμαντζούρα 2, Λυκούδη 3(1), Νίξινα 4.

Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 53-48
Διαιτητές: Τζίμης-Τσατταλιού
Δεκάλεπτα: 13-9, 30-25, 40-38, 53-48
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Καραβέλη Κ. 2, Καραγιάννη 21(1), Καμπουράκη 8(2), Φουράκη 10, Τσέρου 5(1), Καββαδά 3(1), Λέρη 2, Κωνσταντίνου 2.
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Κούκη 6, Τάρλα, Πατέρα 8(2), Παρθενίου 9(1), Κυριακάκη 5(1), Κοιλιαρίδη 12(2), Καλογερία 2, Κυρίδη 3(1), Παναγιωτίδη 1, Σκουμπάκη 2.

Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 77-53
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Αντωνέλου
Δεκάλεπτα: 26-16, 38-20, 63-42, 77-53
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Κεσσέ 13, Γρίσπου 7, Σακουλάκη 14(2), Τσιαδή 13(1), Βούλγαρη 3, Καραχάλιου 6, Πολιτοπούλου 6, Γιαμπάνη 10(2), Κακοσούρη, Κυρκοπούλου 5(1).
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου): Καμμένου 5(1), Τσαγκαροπούλου 5, Στολίγκα 9(1), Κλείτσα 8(2), Ανδρέου 2, Σταθοπούλου 9, Δερμιτζάκη 8(1), Βαν ντερ Λίντεν 4, Τζέμη 3, Τσιρογιώργη.

Προμηθέας Π.-Αμύντας 35-60
Διαιτητές: Παπανικολάου Ιωάν.-Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 10-14, 17-30, 23-44, 35-60
Προμηθέας Π. (Νάκης): Ολυμπίου 2, Χαραλαμπίδη, Παυλάκη 8(1), Μαρούντα 7(1), Μιχαλοπούλου 2, Κολόκα, Φραγγέα 2, Σταμούλη 3(1), Τσαβολάκη 7, Παπαδοπούλου 4, Μαρίνη, Ευσταθίου.
Αμύντας (Δρακάκη): Παπαρδέλα 4, Βαρβιτσιώτη 13, Χονδρουδάκη 5(1), Μαζαράκη 6(1), Μαργώνη 7(1), Κοντογιάννη 7, Γεωργακοπούλου 7, Σιγάλα 3, Καλομιτσίνη 5, Καραδήμου 3(1), Βώλου, Πλυτά.

Π. Φάληρο-ΑΕΚ Περιστερίου 48-62
Διαιτητές: Γαρινή-Δόβας
Δεκάλεπτα: 15-11, 25-30, 39-47, 48-62
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Λουκάτου 12, Κοτσιάφτη 6, Στεφανίδου 6(2), Στεριοπούλου 10(2), Αξιοπούλου 9, Σταθάκη 2, Μανουσέλη 3(1), Μαργαρίτη.
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Γαβαλά 5(1), Χρηστάκη 11, Κοντογεώργου 9, Τσίβα 25(3), Καλαντζή, Μαλαπάνη, Ράπτη 6, Τζίμη 4, Πανούτσου 2, Λαδά.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας 51-37
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 16-7, 30-19, 38-27, 51-37
Δάφνη Αγ.Δημ.(Μπουμπούς): Κατσαμούρη Χ. 6, Παγώνη 7(1), Ψωμά 5(1), Σλαβικάιτε 14(3), Κατσαμούρη Μ. 17, Μαγγίνα 2, Μεμήνη.
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Ευμορφοπούλου3, Ρουμπελάκη 3(1), Ξενιτοπούλου 4, Τσιλιμπάρη 6, Μπαλαμπάνη 7(1), Παπάζογλου, Μεγαλούδη 8(2), Θανοπούλου, Αρχαγγελίδη 2, Ακρίβου 4, Γεωργουσοπούλου.

Δαναοί Άργους-Τερψιθέα 60-68
Διαιτητές: Γεωργιλάκης-Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 19-18, 37-28, 57-48, 60-68
Δαναοί Αργούς (Βερβαινιώτης): Χελιώτη 17, Κυριάκου 6(1), Μπάλλα 5, Δανούση 12(2), Σβορώνου 11, Μπενέκη 5(1), Ζαρόκωστα 4.
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Δανδουλάκη 27(3), Συγγρού 16(1), Λαμπράκη 8, Θεοδώρου 9(2), Καντέλη 4, Σιδηροπούλου 4(1), Αγκάι, Σμυρνιώτη, Παπαδογούλα.

Η βαθμολογία
1) Αγία Παρασκευή 16 517-417 100
2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 15 450-366 84
3) ΑΕΚ Περιστερίου 14 463-399 64
4) Τερψιθέα Γλυφάδα 13 496-409 87
5) Δάφνη Αγίου Δημητρίου 13 446-371 75
6) Αμύντας 13 451-412 39
7) Μελίσσια 12 449-422 27
8) Σπόρτιγκ 11 374-392 -18
9) Αμιλλα Περιστερίου 11 402-462 -60
10) Παλαιό Φάληρο 11 387-447 -60
11) Πορφύρας 10 347-374 -27
12) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 10 446-487 -41
13) Δαναοί Αργους 10 433-489 -56
14) Προμηθέας Πάτρας 9 344-558 -214

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 17/12)
Πορφύρας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Μελίσσια-Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Προμηθέας Πάτρας
Αμύντας-Τερψιθέα Γλυφάδα
ΑΕΚ Περιστερίου-Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Αμιλλα Περιστερίου-Παλαιό Φάληρο
Δαναοί Αργους-Σπόρτιγκ

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 58-55
Άρης-ΜΕΝΤ 68-65 (παρ.)
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 56-74
Ανόρθωση Βόλου-Πάνθηρες 74-66
Πανόραμα-Ιωάννινα ΣΚ 75-39
Πυλαία-Αναγέννηση Ν.Ρ. (10/12)
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαϊδας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 58-55
Διαιτητές: Γεωργουσόπουλος-Πλιάκος
Δεκάλεπτα: 17-15, 29-30, 46-41, 58-55
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Αρτεμισίου 7, Χριστοφοράκη 11(3), Καρτσαμάρη 20, Τζεμπελίκου 7, Τίγκα 13, Σαγώνα.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Μάντζου 25(2), Μπουμπουλέντρα 5(1), Λάππα, Καρανικόλα, Ζαμάνη 2, Μπαγκλαρίδου 4, Ζαρκανέλα 4, Τσενεκίδου 10(1), Κιολέογλου 5(1).

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 56-74
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Νικολαϊδης
Δεκάλεπτα: 12-19, 29-35, 43-59, 56-74
Πανσερραϊκός (Ρούλης Π.-Ρούλης Χ.): Καλαμπάκου 8, Νάστου 15, Μιχαηλίδου 10(1), Τζιμορώτα, Γκομπετζισβίλι 13, Σιγκουρνταρντοτίρ 5, Μπακιρτζίδου 2,Τζιαμπάζη, Χωλοπούλου 3, Μαραγκού.
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος-Παπαδόπουλος Δ.): Χωλοπούλου 10, Τσινασλανίδου, Ντάλα 16(2), Κωφινά, Καμπερίδου 1, Βασιλείου 6, Σύρπα 12, Παντώτη 6(2), Σεκούιλα 23(1).

Ανόρθωση Βόλου-Πάνθηρες 74-66
Διαιτητές: Γεωργούλης-Αβρονιδάκης
Δεκάλεπτα: 12-11, 36-34, 61-48, 74-66
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 16(2), Ταντουρόφσκα 27(7), Σουλτάνη 11, Ζήτη, Τσιμπίδη 9(1), Αγαγιώτου 11(3), Μίχαλου, Μιχαηλίδου.
Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Τσάντα 2, Παναγιωτίδου 3(1), Μαραβέγια 3(1), Γαϊτάνη 18(4), Λυκάκη 8(1), Τριανταφύλλου 5, Πετρουσέφσκα 14(1), Μαμαλίγκατζη 8(1), Συροπούλου, Παπαδοπούλου 5(1), Πιστιόλα.

Άρης-ΜΕΝΤ 68-65 παρ.
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 16-20, 20-35, 42-45, 59-59(κ.δ.), 68-65
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 7, Γιάνταη 8, Παπαχρήστου 2, Βλάχου 10, Εφραιμίδου 12(2), Καλογήρου 4, Μάντζιου, Τσιαρσιώτη 2, Κερασοβίτη 23(5).
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Αθανασιάδου 4, Πεκιαρίδου, Παπαδοπούλου 16(1), Στεργίου 21(2), Παπαβασιλείου 13(2), Καβακίδου 5, Κανελλοπούλου 6(2), Κλεισιάρη, Βαλσαμοπούλου.

Πανόραμα-Ιωάννινα ΣΚ 75-39
Διαιτητές: Καρυπίδης-Τριανταφύλλου
Δεκάλεπτα: 12-11, 33-24, 54-29, 75-39
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 13(1), Παπαϊωάννου 7(1), Μπαξεβάνου 5(1), Αργυρού 6, Αυτζή 10(1), Γιαντσακλίδου 19(1), Βασλαματζή, Καλογρίδου 5(1) Δαδαλή 3, Βατσιτσίδου 2, Νάκη 5(1).
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 3(1), Μπαρτζώκα 1, Κρητικού 2, Γιωτίτσα 9(1), Δημητριάδου 4, Βλάχβεη 6, Βραταμινού, Φαγογένη, Καλαντζή 4, Μπεκρή 2, Ρίζου 4, Μπουκουβάλα 4.

Η βαθμολογία
1) Πανσερραϊκός 15 569-403 166
2) Βόλος 13 465-389 76
3) ΑΣ Πανόραμα 13 506-435 71
4) Παναθλητικός 12 466-278 188
5) Αρης 12 427-480 -53
6) ΑΕ Πυλαίας 11 434-320 114
7) Πάνθηρες Καβάλας 11 468-411 57
8) Πιερικός Αρχέλαος 11 435-493 -58
9) Ολύμπια Λάρισας 10 365-448 -83
10) ΜΕΝΤ 8 329-389 -60
11) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 8 357-434 -77
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας 7 344-480 -136
13) ΣΚ Ιωάννινα 7 261-466 -205

* Απόλλων Πτολεμαϊδας, Παναθλητικός, ΑΕ Πυλαίας, ΣΚ Ιωάννινα, Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Βόλος και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους.

** ΑΕ Πυλαίας, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, ΜΕΝΤ και Παναθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 17/12)
Πάνθηρες Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Πτολεμαϊδας
MΕΝΤ-Βόλος
ΣΚ Ιωάννινα-Αρης
Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Πανσερραϊκός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.