Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 2 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 13ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με την Αναγέννηση Τσουκαλάδων να υποδέχεται τον ΑΟ Πλαγιάς και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μια εμφατική νίκη με τελικό σκορ 1-7.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο 6΄ με τον Σταμουλάκη, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσα(1-1) με εύστοχο πέναλτι του Βεργίνη στο 23’. Η Πλαγιά με τον Σταμουλάκη να ξαναβρίσκει δίχτυα στο 35’ (1-2) και τον Μωραίτη Ι. να σκοράρει στο 36’ διαμόρφωσε το 1-4 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ξεδίπλωσαν όλο τον επιθετικό τους οίστρο και βρήκαν άλλες τρεις φορές δίχτυα, με τον Φερεντίνο στο 67’ και τον Καπότη να σκοράρει στο 76’ και στο 80’ για το τελικό 1-7.

Μια μεγάλη βαθμολογικής αξίας νίκη για την ομάδα του Καράμπαλη, καθώς εκμεταλλευόμενη την νίκη της και την ισοπαλία του ΠΑΣ Παλιάμπελα με την Καρυά, παρέμεινε στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς παίρνοντας μάλιστα μαξιλαράκι 5 βαθμών από τον δεύτερο ΠΑΣ Παλιάμπελα.

Διαιτητής: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. –ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: ΜΑΧΜΟΥΝΤΑΙ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΘΑΝΑΣΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΚΑΤΣΑΝΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Ν., ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ Ε., RUMANI, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ Π.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Καράμπαλης):ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΚΟΚΟΛΗΣ Γ.(69’ ΚΑΠΟΤΗΣ), ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΠΑΞΙΝΟΣ(68’ ΣΚΛΗΒΑΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΩΡΑΙΤΗΣ Ι.(78’ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ) ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΜΩΡΑΙΤΗΣ Β.(73’ ΜΩΡΑΙΤΗΣ Γ.), ΚΑΤΑΓΗΣ Β.