Ισόπαλο με σκορ 1-1 τελείωσε σήμερα Πέμπτη (24/03) το παιχνίδι της Κ-17 της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας  στο Ενωσιακό Γήπεδο “Στ. Τσανακτσής” στα Ιωάννινα με αντίπαλο την ΕΠΣ Ηπείρου για την 7η αγωνιστική του 3ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

To 1o ημίχρονο κύλησε καλά και για τις δυο ομάδες, που δημιούργησαν φάσεις, αλλά δε μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Θέμος με ψηλοκρεμαστό σουτ από το κέντρο κερδίζει τον Θεριανό και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Η ΕΠΣ Π-Λ απάντησε σχεδόν αμέσως με τον Πάνου με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ να στέλνει τη μπάλα στο γάμα του Αναγνωστόπουλου που δε μπορεί να αντιδράσει για το 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΧΑΡ/ΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βοηθοί: ΜΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ(Ράπτης): ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΛΛΙΩΤΗΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ, ΚΑΠΑΤΣΕΛΗΣ, ΘΕΜΟΣ, ΚΑΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΑΡΓΙΩΤΗΣ, ΤΣΙΓΓΑΡΑΣ, ΑΡΑΒΑΝΗΣ, ΚΑΛΕΜΙ, ΤΣΙΚΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΔΗΜΟΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΜΠΟΛΟΣΗΣ, ΜΙΜΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ, ΒΑΡΦΗΣ, ΚΟΝΤΟΣ, ΒΑΣΣΗΣ.

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Γιάννος): ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΑΡΚΟΥ, ΡΑΜΜΟΣ, ΓΛΕΝΗΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ, ΜΠΑΛΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΠΑΝΟΥ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ:ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΛΕΣΙ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΖΗΣΗΣ.