Πηγή φωτογραφίας theball.gr

Μοιράστηκαν τους βαθμούς της 2ης αγωνιστικής στην χθεσινή αναμέτρηση Θεσπρωτός και Παναθηναϊκός Β΄ στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας με τελικό σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με γκολ του Μπίκα στο 27΄ όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στο 54′ με τον Αθανασακόπουλο έφεραν το σκορ στο 1-1 αλλά ο Θεσπρωτός ένα λεπτό αργότερα μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Patricio Damian Perez στο 55′ 2-1. Την τελική υπογραφή έβαλε ο Σαρδέλης για τον Παναθηναϊκό για το τελικό 2-2 στο 84΄.

Διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας / Λευκάδας)

Βοηθοί: Μποζατζίδης, Τοροσιάδης (Μακεδονίας)

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης, Γώγος, Ρίζος, Valente, Μίγγος, Διγκόζης, Μπίκας (46′ Perez), Δρίτσας, Κωνσταντίνου, Bonilla.

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Εμπόι, Ταβάρες, Τουρκοχωρίτης (46′ Σαρδέλης), Τερεζίου (46′ Μπιλάλ), Αλμπάνης, Ηλιάδης.