Έμειναν στο ‘’Χ’’ Πλαγιά και Φορτούνα στην 2η αγων. των Play out

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 4 Μαΐου και ώρα 17:00 η 2η αγωνιστική των play out της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τον Α.Ο Πλαγιάς να υποδέχεται στην έδρα του την Φορτούνα Βαλανιδοράχης, και με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο 44’  ο τερματοφύλακας της Πλαγιάς χτύπησε στο γόνατο και δε μπόρεσε να συνεχίσει, με αποτέλεσμα να γίνει αναγκαστική αλλαγή και τη θέση του πήρε  ποδοσφαιριστής της ομάδας, με το ημίχρονο να τελειώνει 0-0 χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη ο Α.Ο Πλαγιάς άνοιξε το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Μωραΐτη Β. , με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 1-1 με σουτ του Βάλβη, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΜΠΑΪΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ: ΚΑΤΑΓΗΣ Π.(ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ.), ΚΟΚΟΛΗΣ Γ., ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΠΑΞΙΝΟΣ(ΚΑΤΑΓΗΣ Β.), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ(ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ Ζ.), ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Γ., ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ Θ., ΜΩΡΑΙΤΗΣ Β., ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ Ε..

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛ/ΧΗΣ(Παπακώστας):ΤΣΟΒΙΛΗΣ, ΒΑΛΒΗΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ(68’ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Β.), ΠΑΠΠΑΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΣΙΩΖΗΣ, ΠΑΝΤΟΣ.