Έμειναν στο «Χ» Κεραυνός και Πλαγιά

Κεραυνός – Πλαγιά 1-1

Σε ένα ματς με πολλά νεύρα ο Κεραυνός Θεσπρωτικού αντιμετώπισε τον Α.Ο. Πλαγιάς σήμερα Σάββατο 02 Μαρτίου και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού για την 24η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του 1ου ημιχρόνου ο Κεραυνός μπήκε πιο απειλητικός στον αγωνιστικό χώρο με την Πλαγιά να αμύνεται αλλά  με το σκορ να μένει στο 0-0. Στο 25΄ο Φέκκας κάνει ένα ψαλιδάκι αλλά με τον τερματοφύλακα της Πλαγιάς Καταγή να μπλοκάρει με ευκολία. Από εκεί και πέρα το ματς παίχτηκε με πολλά φάουλ αλλά και χωρίς κάποια αξιόλογη φάση έως το 45΄οπου ο Φερεντίνος έκανε το 0-1 υπέρ των φιλοξενουμένων,  με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για οφ σαιντ, ενώ υπήρξαν και μικρό εντάσεις ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων αλλά με τους ψυχραιμότερους να ηρεμούν τα πνεύματα και οι δυο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με σκορ 0-1.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε το ίδιο σκηνικό με τον Κεραυνό να έχει την κατοχή και να απειλεί και την Πλαγιά να αμύνεται και να παραμένει το 0-1. Στο 56΄μια πολύ καλή ευκαιρία να φέρει το ματς ισόπαλο ήρθε με σουτ του Ρακόπουλου αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι. Στο 60΄ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ του Κεραυνού και με τον Φέκκα εκτελεστή διαμορφώθηκε το 1-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Μετά το τέλος του αγώνα και όταν οι δυο ομάδες πήγαν προς τα αποδυτήρια υπήρξε και διαπληκτισμός παικτών των δυο ομάδων  αλλά και εκεί οι ψυχραιμότεροι ηρέμησαν τα πνεύματα.

Διαιτητής: Ρούσος Ν.

Βοηθοί: Κέφης Γ. – Πάτσης Ι.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (ΛΑΪΝΑΣ): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ (ΣΙΟΥΜΑΛΑΣ 64΄), ΠΑΦΙΛΑΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΦΕΚΚΑΣ.

Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ (ΜΩΡΑΪΤΗΣ): ΚΑΤΑΓΗΣ Π., ΚΟΚΟΛΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΞΙΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ, ΜΩΡΑΪΤΗΣ Β., ΚΑΤΑΓΗΣ Β.(ΚΑΤΑΓΗΣ Π 91΄).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.