Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 30/1 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Α όμιλος) ανάμεσα στον ΑΟ Καρυάς και τον ΠΑΣ Σύβρου.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με σκορ 3-3 σε ένα δυνατό ματς με πολλές ανατροπές στο σκορ.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19’ με τον Βεργίνη. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 40’ με σουτ του Γεωργάκη για το 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Καρυά πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Πιλαφά Στ. στο 53’ για το 2-1, αλλά ο Σύβρος έφτασε νωρίς στην ισοφάριση με τον Βερύκιο στο 57’ να διαμορφώνει το 2-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Πολίτη για το 2-3. Η Καρυά έφτασε στην ισοφάριση στο 87’ με τον Πιλαφά Στ. για το τελικό 3-3.

Διαιτητής: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

Βοηθοί: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Μ.

ΑΟ ΚΑΡΥΑΣ (Κούρος): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ,  ΧΟΤΖΑΙ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΕΤΣΗΣ, ΠΙΛΑΦΑΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΓΑΖΗΣ.

ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ(Δευτεραίος): ΦΑΤΟΥΡΟΣ, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ, ΜΕΣΣΗΝΗΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ.