Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 31 Οκτωβρίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Α Όμιλος) ανάμεσα στην γηπεδούχο ΑΟ Καρυάς και την φιλοξενούμενη ομάδα του ΑΟ Παλαίρου, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι που παρουσιάστηκαν αποδεκατισμένοι στο ματς λόγω κρουσμάτων COVID στην ομάδα, είχαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ όταν στο 20’ ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ της Παλαίρου σε χέρι του Χαγιάννη, με τον Τσακάλη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει τη μπάλα άουτ. Οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες με σημαντικότερη την κεφαλιά του Tutu σε κενή εστία, αλλά εν τέλει βρήκαν το δρόμο για τα δίχτυα στο 41’ με γκολ του Tutu για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 86’ η Πάλαιρος έφερε το ματς στα ίσα(1-1) με τον Παληογιάννη Κ., που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η. – ΛΥΤΡΑΣ Ν.

ΑΟ ΚΑΡΥΑΣ(Δευτεραίος – Παπαδόπουλος):ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΠΙΛΑΦΑΣ Α.(46’ ΠΛΑΤΥΠΟΔΗΣ), ΑΡΓΥΡΟΣ, ΧΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ(46΄ ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ), ΠΙΛΑΦΑΣ Σ., ΦΕΤΣΗΣ, TUTU, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ.

ΑΟ Παλαίρου(Καρελάκης):ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Δ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Β., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Α., ΖΟΥΜΗΣ Γ., ΤΣΟΥΝΑΚΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ Α., ΤΣΑΚΑΛΗΣ Γ., ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ Β., ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΖΟΥΜΗΣ Σ.