Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 20/2 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Καναλακίου ‘’Φραξιάς’’ ο αγώνας της 20ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ Εθνικής ανάμεσα στον ΠΑΣ Αχέρων και τον ΠΑΟ Βάρδας, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1, μοιράζοντας τους βαθμούς της αγωνιστικής.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, στο 10’ ο Λαθύρης των φιλοξενουμένων έκανε χέρι, με τον διαιτητή κ. Νίκου να καταλογίζει την παράβαση και να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Βασιλειάδης ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Τσεκούρα για το 1-0. Στο 20’ ο Πύρρης έφερε το ματς στα ίσα (1-1), που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε κάτι στο ματς, με τους γηπεδούχους να κάνουν δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: ΝΙΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΡΤΑΣ

Βοηθοί: ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ – ΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΤΑΣ

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ(Βαγγέλης Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΠΟΓΙΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ(73’ ΡΟΒΙΝΑΣ), ΖΔΡΑΒΟΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ(65΄ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ), ΠΟΤΣΗΣ, ΝΤΑΝΤΙΔΗΣ(44’ ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ), ΒΕΡΜΠΗΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ(Χρήστος Παρασκευόπουλος): ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΟΣΗΣ(84’  ΤΣΙΡΙΚΟΣ), ΛΑΘΥΡΗΣ(66’ ΠΑΠΑΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΥΡΡΗΣ(80’ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΜΠΙΣΑ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.