Στην Καστοριά ταξίδεψε σήμερα Τετάρτη 14 Απριλίου 2021 ο ΠΑΣ Πρέβεζα, αφού αντιμετώπισε στο ΔΑΚ Καστοριάς τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας, στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής κατηγορίας 2020-2021, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες με 1-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο επιθετικά,  με τον ΠΑΣ όμως να έχει μεγάλη ευκαιρία στο 19’ με τον Τσολακίδη. Η Πρέβεζα ισορρόπησε το παιχνίδι μετά το 30’ και ανέβασε ρυθμούς φτάνοντας στο γκολ στο 35’ με κεφαλιά του Σιδέρη για το 0-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ισοφάριση και έφτασαν στο γκολ στο 85’ με τον Tarelli που έφερε το ματς στα ίσα (1-1).

Διαιτητής: Κεχαγιάς (Κοζάνης)

Βοηθοί: Πραχάλης (Κοζάνης)- Δρουδάκης (Γρεβενών)

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας( Πασχάλης Δημητρίου): Κοσμίδης Κ.,  Tarelli ,  Πήτας ,  Μήνος,  Σαββόπουλος Κ.,  Ευαγγέλου,  Μηλιάτης Β.,  Παναγιωτίδης,  Καραμανίδης, Τζερεμές,  Χασάι .

Αναπληρωματικοί: Μηλιάτης Δ., Γιαννηκώτσιος, Μηλιάτης Λ., Τσαρούχας, Τόσκος, Στασινόπουλος, Παπαθανασίου, Σιαραφέρας, Σαββόπουλος Β.

ΠΑΣ Πρέβεζα(Άγγελος Μπέκας): Καραπιπέρης, Βασιλείου, Ορφανός,  Τσιλιγιάννης, Κώστας, Κάγια, Τσάλα, Φερεντίνος, Κωσταμένας, Τσολακίδης, Σιδέρης

Αναπληρωματικοί: Καραμπέτσος, Γκολάκου, Τσάτσος, Μπόμπορης, Κιόσγια, Σίνης, Μαγκανάκης, Λεόπουλος, Καραγεώργος