Έμειναν στο ‘’Χ’’  Δόξα Ωρωπού και Α.Ε Πρέβεζας

Δόξα Ωρωπού vs A.E Πρέβεζας 2-2

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας –Λευκάδας ανάμεσα σε Δόξα Ωρωπού και Α.Ε Πρέβεζας που διεξήχθη σήμερα Σάββατο 26/10 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής.

Στην έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αστέριου Τάκη, που έφυγε από τη ζωή, και υπήρξε παλιός πρόεδρος του Ωρωπού.

Οι γηπεδούχοι έχασαν δυο κλασικές ευκαιρίες στην αρχή του ματς με τετ α τετ του Λεκάνη και του Μπαλάφα που απέκρουσε ο Σκάρπος. Η Ένωση πήρε κεφάλι στο σκορ στο 18’ όταν από κόρνερ του Δημουλιά ο Κατσούλας με κεφαλιά έγραψε το 0-1. Στο 24΄ η ομάδα του Χρήστου Τζίμα απείλησε με νέο τετ α τετ του Λιόντη, με την μπάλα να μην του κάνει το χατήρι.  Στο 26’ ο Κατσούλας έπιασε μια ωραία κεφαλιά με τον Παπιγκιώτη να διώχνει νευρικά. Στο 33’ ο Λεκάνης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Σκάρπο, με τον Γκολάκο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.  Στο 40’ ο Κατσούλας με νέο σουτ έγραψε το 2-1, στέλνοντας την ομάδα του προηγούμενη στα αποδυτήρια του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ωρωπός έψαχνε το γκολ της ισοφάρισης και το πέτυχε στο 92’ με τον Γκολάκο, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-2.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΖΩΤΟΣ Δ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Χρήστος Τζίμας): ΠΑΠΑΓΚΙΩΤΗΣ, ΚΡΟΚΙΔΑΣ Χ., ΜΠΕΖΑΤΙ, ΚΡΟΚΙΔΑΣ Ι., ΔΑΣΚΑΛΟΣ(18’ ΚΟΝΙΑΡΗΣ), ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΛΙΟΝΤΗΣ(54’ ΧΑΛΚΙΔΗΣ), ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ(46’ ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ), ΛΕΚΑΝΗΣ.

Α.Ε ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Άγγελος Μπέκας): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΤΑΣΣΗΣ(38’ ΖΙΑΙ), ΝΤΕΝΤΗΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ(88’ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ), ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΟΣ(63’ ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ), ΝΤΟΜΑΤΑΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ.