Ο Απόλλων Πάργας υποδέχθηκε σήμερα Κυριακή (4/12), στις 3μ.μ., στο Δημοτικό γήπεδο Πάργας Βασιλά τον Παναγρινιακό στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, με το τελευταίο σφύριγμα να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με τελικό σκορ 1-1.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου φάνηκε να πατά καλύτερα στο πρώτο ημίωρο και κατάφερε να προηγηθεί στο 33΄ με όμορφο σουτ του Βασιλόγιαννη κάνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι θέλησαν να πιέσουν και να πετύχουν κάποιο γκολ μέχρι την ανάπαυλα χωρίς όμως αποτέλεσμα, για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έψαχαν το γκολ. Στο 83’ ο τερματοφύλακας του Παναγρινιακού έκανε εντυπωσιακή επέμβαση σε κεφαλιά του Σιδέρη, αλλά στις καθυστερήσεις ο Πάκος με κεφαλιά μετά από κόρνερ έγραψε το τελικό 1-1.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βοηθοί: ΜΙΧΑΛΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΣΑΤΚΛΙΦ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(Βέρμπης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ(73’ ΓΚΟΛΑΚΟΥ), ΠΑΚΟΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ(21’ Λ.ΤΡ. ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ), ΝΤΟΚΟΣ,  ΣΙΔΕΡΗΣ

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ(Ξανθόπουλος): ΜΑΝΙΑΤΗΣ, ΠΑΛΙΑΤΣΑΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΤΣΑΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ, ΠΑΤΙΛΑΣ(70’ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ), ΤΣΑΚΝΗΣ(89’ ΑΛ ΟΜΠΙΣΑΤ), ΜΗΛΙΟΣ(89’ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ(75’ ΤΣΟΠΑΝΑΣ).

Φώτο: φώτο αρχείου