Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 19/12 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Αχερουσίας ο εξ’ αναβολής αγώνας της  9ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην Αναγέννηση Αχερουσίας και τον Π.Σ Φιλιππιάδας, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δυο ομάδας ισόπαλες με σκορ 2-2, μοιράζοντας τους βαθμούς της αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν  το σκορ στο 15’ με τον Παππά Μ. για το 0-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν νωρίς στην ισοφάριση με τον Τζίμα Σ. (1-1), αλλά πήραν και κεφάλι στο σκορ με τον Γεωργάκη Γ. για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και ενώ η Αχερουσία ήταν κοντά στο τρίποντο, στο 90΄ ο Κώστας Β  σκόραρε για το 2-2, κλέβοντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

ΑΝΑΓ/ΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ: ΜΠΡΑΓΚΑΣ, ΛΕΝΑΣ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ Δ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΤΑΣΣΗΣ, ΝΟΝΑΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Θ., ΝΤΟΣΤΑΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Γ.

ΠΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ: ΜΠΑΤΙΛΑΣ, ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΡΑΓΓΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ Β., ΚΩΣΤΑΣ Μ., ΔΕΜΙΤΣΑΣ(65’ ΡΑΜΑΙ Μ.), ΛΑΙΝΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΡΑΜΑΙ Ε., ΤΑΣΗΣ(65’ ΧΡΗΣΤΟΥ).