Ολοκληρώθηκε στις 19.00 η Γενική Συνέλευση της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης που διεξήχθη με ψηφιακά μέσα.

Τα αποτελέσματα στις εκλογές για τα καταστατικά όργανα της Ε.Ο.ΠΕ. έχουν ως εξής:

ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ.

  1. Καραμπέτσος Γεώργιος 191. Εκλέγεται Πρόεδρος Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ..
  2. Τριανταφυλλίδης Μιχαήλ 80. Εκλέγεται στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ., δεδομένου ότι έλαβε ποσοστό άνω του 25% των συνολικών ψήφων.

ΕΚΛΟΓΗ ΜΕΛΩΝ Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ.

  1. Χαριτωνίδης Κωνσταντίνος 161
  2. Χαλβατζής Νεκτάριος 150
  3. Δατσέρης Νικόλαος 146
  4. Αντωνόπουλος Παναγιώτης 137
  5. Κεμανετζής Ειρήναρχος 135
  6. Τέφα Ιφιγένεια 130
  7. Χρόνη Ευφροσύνη 126
  8. Πασπάλας Αναστάσιος 124
  9. Καζάκου Ελένη 119
  10. Καλαντζής Βασίλειος 114
  11. Ξοφάκης Χαράλαμπος 114
  12. Ακριβούλης Βασιλείος 109
  13. Βλάχος Παντελεήμων 106
  14. Ορφανίδης Θεόφιλος 106
  15. Βερούτης-Γκιόκας Ιωάννης 104
  16. Χαριτίδου Δήμητρα 103
  17. Κογκαλίδης Ελευθέριος 95
  18. Τασχουνίδης Χρήστος 92
  19. Ντράκοβιτς Γεώργιος 91

Οι παραπάνω εκλέγονται στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ..

20. Καλουδιώτη Μαρία 84
21. Θεοδωρίδης Ανδρέας 82
22. Μακαρώνη Ειρήνη 82
23. Μανταίος Στυλιανός 77
24. Κουρούπης Βίκτωρας 76
25. Διονάς Γεώργιος 68
26. Τριανταφύλλου Αναστάσιος 62
27. Κυριακού Κωνσταντίνος 59
28. Κυριακίδης Άγγελος 57
29. Αηδονίδης Μιχαήλ 56
30. Μουλακάκης Απόστολος 56
31. Ζερίτης Χρήστος 53
32. Καζάκος Ιωάννης 50
33. Καρέλλας Βασίλειος 46
34. Αλεξάκος Δημήτριος 45
35. Κόκλας Χαράλαμπος 45
36. Ρουσάκης Γεώργιος 37
37. Κοκιοπούλου Αικατερίνη-Ελένη 13

ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ Ε.Ο.ΠΕ. ΣΤΗΝ Ε.Ο.Ε.

  1. Καραμπέτσος Γεώργιος 192. Εκλέγεται ως τακτικός εκπρόσωπος της Ε.Ο.ΠΕ. στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή.
  2. Τριανταφυλλίδης Μιχαήλ 80

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ Ε.Ο.ΠΕ. ΣΤΗΝ Ε.Ο.Ε.

  1. Χαριτωνίδης Κωνσταντίνος 188. Εκλέγεται ως αναπληρωματικός εκπρόσωπος της Ε.Ο.ΠΕ. στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή.
  2. Καλουδιώτη Μαρία 83

ΕΚΛΟΓΗ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Ε.Ο.ΠΕ.

  1. Ευαγγελίου Παρασκευάς 167
  2. Μεταξάς Δημήτριος 159
  3. Τατσιόπουλος Βασίλειος 153

Οι παραπάνω εκλέγονται ως τακτική μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής της Ε.Ο.ΠΕ..

4. Μαστροθύμιος Παναγιώτης 87

ΕΚΛΟΓΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Ε.Ο.ΠΕ.

  1. Τσικρίτση Αφροδίτη 194
  2. Ριζάκης Δημήτριος 177

Οι παραπάνω εκλέγονται ως αναπληρωματικά μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής της Ε.Ο.ΠΕ..