Εγκαινίασε την έδρα του ο ΠΑΣ Θύελλα με φιλικό με την Κ20 του Παναιτωλικού (φώτο-vid)

Πραγματοποιήθηκαν χθες Τετάρτη 17 Απριλίου 2019 και ώρα 15:30 τα εγκαίνια του γηπέδου Μοναστηρακίου, έδρα της ομάδας του ΠΑΣ Θύελλα,  με τον αγιασμό να γίνεται παρουσία τοπικών αρχόντων της περιοχής, επίσημων καλεσμένων και πλήθος κόσμου, ενώ στη συνέχεια ακολούθησε φιλικός αγώνας με την ομάδα υποδομών Κ20 του Παναιτωλικού ΓΦΣ.

NOVATEK CAMERA

Την κορδέλα έκοψε ο Δήμαρχος Ακτίου -Βόνιτσας κ. Γεώργιος Αποστολάκης και ο Πρόεδρος της ομάδας του ΠΑΣ Θύελλα κ. Δημήτριος Τραυλοστάθης ενώ δόθηκαν ευχαριστήριες ανθοδέσμες από την ομάδα του ΠΑΣ Θύελλα στην ομάδα του Παναιτωλικού, στον Πρόεδρο της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας κ. Κωνσταντίνο Τζίμα, αλλά και στον εκπρόσωπο της εταιρείας «ΘΕΜΕΛΗΣ» κ. Ντινόπουλο, εταιρείας που βοήθησε στην κατασκευή του γηπέδου.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο τον αγιασμό, την κοπή της κορδέλας του νέου γηπέδου Μοναστηρακίου αλλά και τις τοποθετήσεις από τους παραπάνω.
Στη συνέχεια ακολούθησε ο φιλικός ποδοσφαιρικός αγώνας ανάμεσα στον ΠΑΣ Θύελλα 2015 και την Κ-20 του Παναιτωλικού, με τους φιλοξενούμενος να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 1-4.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ Θύελλα είχε την πρώτη καλή ευκαιρία με σουτ του Μπαρλαγιάννη αλλά με τον τερματοφύλακα της Κ-20 του Παναιτωλικού Παρδάλο να διώχνει κρατώντας το 0-0. Στο 7΄ο Σκόνδρας για του φιλοξενουμένους έπιασε ένα ωραίο ψαλιδάκι αλλά με την μπάλα να καταλήγει εκτός εστίας. Στο 10΄οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή ευκαιρία με τον Γουρούνα ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν στο 11΄με σουτ του Σκιαδά αλλά με το σκορ να παραμένει στο 0-0. Στο 34΄ ο Παναιτωλικός έχασε διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ αλλά με την εστία του Στασινού να μένει ανέπαφη. Την τελευταία καλή ευκαιρία πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου είχαν οι γηπεδούχοι με σέντρα του Μακρή και τον Χαϊδάκη να πιάνει το σουτ αλλά με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να διώχνει, τον Μπαρλαγιάννη να παίρνει την ασίστ αλλά να μην μπορεί να σκοράρει, και τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου η Διοίκηση του ΠΑΣ Θύελλα 2015 είχε φροντίσει να υπάρχουν χορευτικές επιδείξεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ψάχνοντας το γκολ και το κατάφεραν στο 51΄ όταν μετά από σέντρα του Ντόβα ο Μπελεβώνης έπιασε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ (0-1). Στο 65΄ο Χαϊδάκης βρήκε το κάθετο δοκάρι,  με τον Γαλιάτσο να αρπάζει την ευκαιρία και να φέρνει το ματς στα ίσα(1-1). Τα ηνία της ομάδας του Παναιτωλικού ανέλαβαν οι Πατίλας και Μπελεβώνης. Στο 70΄ο Πατίλας διαμόρφωσε το 1-2, ο Μπελεβώνης σκόραρε για το 1-3 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα, ενώ στο 77΄ο Πατίλας βρήκε δίχτυα  για το 1-4,  βάζοντας και αυτός το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς. Ο αγώνας έκλεισε με μια πολύ ωραία φάση από κεφαλιά του Γρηγοριάδη  με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο και το κάθετο δοκάρι χωρίς όμως να περάσει την γραμμή της εστίας. Τελικό σκορ  αγώνα 1-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΡΟΥΣΟΣ Γ.

ΒΟΗΘΟΙ: ΛΥΤΡΑΣ – ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015 (ΣΤΑΣΙΝΟΣ): ΣΤΑΣΙΝΟΣ Γ., ΦΟΥΡΛΗΣ Ι., ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ Α., ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ Σ., ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ Σ., ΖΟΤΑΪ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ, ΜΑΚΡΗΣ, ΧΑΪΔΑΚΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΓΚΡΕΚΟΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ, ΓΑΛΙΑΤΣΟΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΦΟΥΡΛΗΣ Π., ΜΗΤΣΗΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ.

Κ-20 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΜΕΛΙΑΔΗΣ, ΣΚΙΑΔΑΣ, ΠΑΤΙΛΑΣ, ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ, ΣΚΟΝΔΡΑΣ, ΘΩΔΗΣ, ΚΟΣΙΦΑΡΙΝΗΣ, ΔΙΓΚΟΖΗΣ, ΘΕΟΤΟΚΑΤΟΣ, ΑΛΟΜΠΙ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΝΤΟΒΑΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΤΣΙΑΝΤΗΣ, ΜΠΕΛΕΒΩΝΗΣ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τα εγκαίνια και τον αγώνα.