Η Α.Ε Μεσολογγίου έφυγε σήμερα Κυριακή 16 Φεβρουαρίου από το γήπεδο Μαλαμάτων με το τρίποντο αφού επικράτησε του γηπεδούχου Απόλλωνα Ευπαλίου με 2-3, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Γεωργούση να ανατρέπεται στην  περιοχή και τον διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο ίδιος παίχτης ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Κοντογιώργη για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μπελεβώνης με ωραίο σουτ από πλάγια θέση στο 56’ διαμόρφωσε το 0-2, ενώ ο Γεωργούσης στο 69’ ξαναβρήκε δίχτυα στο 69’ για το 0-3. Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν κλειδώσει τη νίκη, οι γηπεδούχοι δε τα παράτησαν και πάλεψαν μέχρι τέλους.  Στο 79’ με εύστοχο πέναλτι του Νέρες μείωσαν σε 1-3, ενώ στο 92’ ο Ψυχογιός με πλασέ έγραψε το τελικό 2-3.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β. Πρέβεζας-Λευκάδας

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ. – ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α. Πρέβεζας-Λευκάδας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ (Μίχος): ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ, ΝΤΕΡΒΙΣΙ, ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ, ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ(67’ ΒΗΤΟΣ),ΚΟΝΤΟΣ(67’ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΛΙΑΤΣΑΣ(74’ ΣΜΠΟΡΑΣ), ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ, ΡΟΥΜΠΑΤΟΣ(74’ ΨΥΧΟΓΙΟΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, DE ALMEIDA NERES.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ταράσης): ΜΑΝΙΑΤΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΚΟΛΟΒΑΚΗΣ, ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ, ΝΤΖΙΜΑΝΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ (76’ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ.), ΛΙΤΣΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ, SILVA FERNANDES, ΜΠΕΛΕΒΩΝΗΣ.