Με το διπλό έφυγε από τη Βαλανιδοράχη σήμερα Κυριακή 19/12 η ΑΕΝ Σαμψούντας που επικράτησε του ΠΣ Ένωση Πάργας με 0-2 στο πλαίσιο της 9ης εξ’ αναβολής αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Β Όμιλος).

Στην αρχή του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γ. Γραμματέα της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας Αλέξανδρου Μάρη.

Οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν μόνο ένα ημίχρονο, με τους Λιμπόφσα στο 33’ και Μπρούβας το 45’ να βρίσκουν δίχτυα για το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δε μπόρεσαν να αντιστρέψουν το εις βάρος τους σκορ, με την Σαμψούντα να παίρνει το τρίποντο της αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΡΟΥΣΟΣ Ν. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

ΠΣ ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ(Πασχοδήμας): ΣΤΕΦΟΣ, ΠΑΝΟΥ(57’ ΧΑΣΑΝΑΙ), ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ(46’ ΤΟΥΣΗΣ), ΓΚΟΓΚΑΙ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΔΕΣΚΑΣ, ΜΕΝΑΙ(85’ ΝΤΟΚΟΣ), ΠΑΣΧΟΔΗΜΑΣ, ΣΙΑΒΙΚΗΣ(85’ ΒΕΡΛΕΤΗΣ), ΠΑΠΠΑΣ, ΝΤΕΛΛΑΣ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Σίσκας): PERO, ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΣΑΚΟ, ΚΑΣΑΡΙ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΩΡΟΛΟΓΑΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΛΙΜΠΟΦΣΑ, ΖΗΣΗΣ, ΛΩΛΟΣ.