Νικηφόρο πέρασμα για τον Αμβρακικό Βόνιτσας σήμερα Σάββατο 3 Οκτωβρίου και ώρα 16:00 από την έδρα της Α.Ε Πρέβεζας, αφού επικράτησε με σκορ 0-2 για την 2η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας, κάνοντας το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 6’ με γκολ του Σπανού για το 0-1. Οι παίχτες της Βόνιτσας συνέχισαν να είναι απειλητικοί και στο 11΄ έχασαν μια ακόμη ευκαιρία με τον Ορφανό να κάνει τη σέντρα και τον Χότζα να πιάνει την κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ. Στο 13’ ο Τσόλκας αποκρούει σουτ του Φέτση, ενώ στο 24’ ο Ιωάννου και ο Ιασωνίδης με κεφαλιά δε μπόρεσαν να βρουν δίχτυα. Στο 26’ οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Diaw, αλλά ο Σταύρου στο 36’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το σκορ παρέμεινε στο 0-2, με την Α.Ε Πρέβεζας να μένει και στο 80’ με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Τουλκερίδη με κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη).

Διαιτητής: Αθανασίου Χ.

Βοηθοί: Τσόγκας Α. – Κώτσης Θ.

Α.Ε Πρέβεζας ( Αμάραντος): ΤΣΟΛΚΑΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, DIAW, DEDI, ΚΩΣΤΗΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΖΙΑΙ, ΝΤΑΛΙΑΡΔΑΣ, ΠΟΠΟΤΑΣ, ΝΤΕΝΤΕΣ

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΔΡΟΣΟΣ.

ΠΑΣ Αμβρακικός Βόνιτσας ( Κονιδάρης -Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ- ΣΑΡΤΖΗΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΧΟΤΖΑΣ, ΧΑΪΔΑΚΗΣ, ΦΕΤΣΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΣΠΑΝΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΒΕΤΤΑΣ. ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΛΙΟΛΙΟΣ, ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΠΕΠΟΝΗΣ, ΡΕΠΠΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΠΑΤΣΗΣ.