Μετά την πρώτη νίκη του και εκτός έδρας στην πρεμιέρα απέναντι στην Αργώ Βόλου, η ομάδα του Φιλαθλητικού υποδέχτηκε σήμερα Σάββατο 30 Οκτωβρίου και ώρα 19:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας τον ΑΣ Ιωαννίνων, στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών(Β΄ Ζώνη, Β Όμιλος) στο Βόλεϊ.

Η ομάδα του Πέτρου Παπαδόπουλου πήρε τη νίκη με 3-0 σετ και έκανε το δυο στα δυο στο πρωτάθλημα της Α2.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Φιλαθλητικού βρέθηκε πίσω στο σκορ 8-11, 10-14 αλλά ισοφάρισε το ματς 17-17, σοβαρεύτηκε και κατάφερε και έφτασε στο 25-20. Το δεύτερο σετ ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα της Πρέβεζας που δεν έχασε καθόλου το προβάδισμα αναγκάζοντας την ομάδα των Ιωαννίνων σε πολλά λάθη και φτάνοντας εύκολα στο 25-19 και στο 2-0.  Στο 3ο σετ και οι δυο ομάδες πάλευαν πόντο πόντο με τα Γιάννενα να έχουν ανεβάσει ρυθμό. Τα κορίτσια του Φιλαθλητικού έδειξαν όμως για μια ακόμη φορά τις ικανότητες τους και κατάφεραν να επικρατήσουν με 25-22 και να φτάσουν στη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-20, 25-19, 25-22

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): ΚΟΣΜΙΔΟΥ,ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ, ΜΕΛΟΥ, ΠΑΤΑΚΙΑΡΑ,ΡΙΤΣΑ, PARSHYNA,ΣΑΜΠΟΥ, ΑΓΟΡΟΥ, ΚΟΥΚΑ, ΣΙΟΥΛΑ, ΓΚΙΜΠΕΡΤ.

Α.Σ ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Κώστας Τσιούπης): ΠΑΠΠΑ ΑΙΚ., ΜΠΟΥΡΛΗ, ΑΝΟΥΛΙΔΟΥ, ΜΠΟΖΙΟΥ, ΝΤΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΝΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΛΟΥΤΣΑΚΗ, ΤΙΚΜΑΝΙΔΟΥ, ΤΣΑΜΟΥ, ΜΠΑΡΛΑ, ΠΑΠΠΑ Κ., ΚΑΚΑΓΗ, CHABAI., MIXOY

Τα κλικ από τον αγώνα Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας vs Α.Σ. Γιάννενα (30/10/21).