Στη μάχη του Πανελληνίου Πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών Ομάδων ξαναρίχτηκαν σήμερα Τετάρτη 22  Ιανουαρίου στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας όπου αντιμετώπισαν τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Θεσπρωτίας. Στις 12:30 η Μικτή Κ12 της ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 για την 4η αγωνιστική κόντρα στην αντίστοιχη της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

Στις 14:00 η Μικτή Κ14 της ΕΠΣ Π-Λ επικράτησε της αντίστοιχης ΕΠΣ Θεσπρωτίας με σκορ 3-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί στα πρώτα λεπτά του αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με γκολ του Ανδρέου, ενώ στο 16’ ο Γαλιάτσος με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0. Μετά την επίτευξη και του δεύτερου τέρματος η Θεσπρωτία δε τα παράτησε. Πήρε μέτρα στο γήπεδο και άρχισε να πιέζει και έφτασε στο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Σάκκο να διαμορφώνει το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 με τον Κυριακίδη, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

Βοηθοί: ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ- ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Παναγιωτίδης): ΠΟΛΙΤΗΣ, ΝΑΤΣΙΟΣ, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ, ΣΕΡΓΗΣ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΓΑΛΙΑΤΣΟΣ, ΤΑΤΣΗΣ, ΛΟΥΠΑΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ, ΚΟΥΤΡΑΣ, ΚΑΚΑΒΟΥΛΗΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΓΑΖΗΣ, ΖΗΣΗΣ.

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ (Σακαρέλης): ΝΑΤΣΗΣ, ΤΟΚΑΣ, ΔΑΝΔΑΚΗΣ, ΤΣΙΩΤΗΣ, ΝΤΟΥΜΑΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΤΣΑΛΟΥΚΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΣΠΥΡΟΥ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΜΙΓΚΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΜΟΥΣΙΟΣ, ΠΑΣΧΑΛΗΣ, ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΙΔΗΣ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΠΟΥΡΙΚΗΣ.