Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 1/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Καναλακίου ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ Εθνικής ανάμεσα στον ΠΑΣ Αχέρων και την ΑΕΠ Καραγιαννίων, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ντέρμπι πρωτοπόρων της αγωνιστικής με τελικό σκορ 1-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βάλουν γκολ στο 1΄με τον Καρακατσάνη μετά από σέντρα του Ντινόπουλου διαμορφώνοντας το 0-1. Στο 17΄ πάλι οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα με τον Κοτταρίδη για το 0-2. Ο Αχέρων στο 24΄ μείωσε σε 1-2 με τον Κυριάκη όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο με τους παίκτες να γλιστράνε οι δυο ομάδες κοντραρίστηκαν αλλά με τα φάουλ να κλέβουν την παράσταση και τις φάσεις να είναι μεμονωμένες και χωρίς αποτέλεσμα. Στο 85΄η ΑΕΠ βρέθηκε να είναι με δέκα παίκτες μετά από δεύτερη κίτρινη και αποβολή από τον αγώνα με κόκκινη στον Ντούκα σε μαρκάρισμα όπου ανέτρεψε τον Παρρά. Στις καθυστερήσεις ο Αχέρων προσπάθησε να βρει το γκολ και είχε μια πάρα πολύ καλή φάση με σουτ του Νικολάου αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και το τελευταίο σφύριγμα να βρίσκει νικητή την ΑΕΠ Καραγιαννίων με σκορ 1-2.

Διαιτητής: ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ. Ηπείρου

Βοηθοί: ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α – ΤΣΑΝΤΑΣ Δ. Ηπείρου

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ(ΝΤΟΥΡΟΣ): ΚΟΝΤΟΓΟΥΛΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ, ΒΡΑΧΝΟΣ, ΠΑΝΟΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ(ΠΑΡΡΑΣ 85΄), ΚΟΛΛΙΝΣ, ΜΠΛΕΤΣΑΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ(ΠΟΤΣΗΣ 68΄).

ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ (ΚΑΤΑΚΑΛΙΔΗΣ): ΨΑΡΡΑΣ, ΝΤΟΥΚΑ, ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ, ΚΟΤΤΑΡΙΔΗΣ(ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ 94΄), ΣΕΡΣΕΜΗΣ, ΤΑΦΑΡΛΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΛΑΣ(ΗΛΙΑΣ 87΄), ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ(ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 57΄), ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝ, ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 65΄).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα αλλά και βίντεο από τις δηλώσεις των προπονητών μπορείτε να δείτε ΕΔΩ.