Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή 1-1

Δεν κατάφερε να πάρει το πρώτο τρίποντο εκτός έδρας η Παναχαϊκή, η οποία έμεινε στην ισοπαλία (1-1) απέναντι στην Δόξα Δράμας.

Στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε 0-0, η Παναχαϊκή δεν δημιούργησε καμία κλασική ευκαιρία για γκολ.

Στο β’ ημίχρονο οι «κοκκινόμαυροι» μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι. Στο 72’ η Παναχαϊκή κέρδισε πέναλτι όταν ο Βιτλής έσπρωξε καθαρά τον Κυνηγόπουλο μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ελευθεριάδης ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-1 για την Παναχαϊκή.

Στο 79’ ήρθε η ισοφάριση για την Δόξα Δράμας, όταν σε κεφαλιά πάσα από τον Μακρή, ο Κουσκουνάς, μετά από λάθος του Σούλη, έκανε το 1-1.

Ετσι η Παναχαϊκή, αν και άγγιξε μία σπουδαία νίκη, τελικά έμεινε στο βαθμό της ισοπαλίας.

Tην πρώτη της εκτός έδρας νίκη θέλει να πετύχει η Παναχαϊκή απέναντι στη Δόξα Δράμας, στο πλάισιο της 7ης αγωνιστικής της Football League.

Oι «κοκκινόμαυροι» οι οποίοι προέρχονται προέρχονται από δύο σερί ισοπαλίες με Αήττητο και Καραϊσκάκη θα αγωνιστούν απέναντι στους «μαυραετούς» χωρίς τους Μπιτσάκο, Μαυριά, Μουστακίδη και Σταυρόπουλο που είναι τραυματίες, καθώς επίσης και τους Σωτηράκο, Πατάπη και Αντωνακόπουλο που έμειναν εκτός αποστολής.

Αντίθετα στην αποστολή για πρώτη φορά συμπεριλήφθηκε φέτος ο Βούλγαρος Άντον Καρατσανάκοφ, ο οποίος ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του, ωστόσο είναι άγνωστο το εάν θα αγωνιστεί.

Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος θα έχει στη διάθεσή του τους: Σούλη, Κολοβούρη, Καπούταγλη, Πολίμο, Σταμόπουλο, Ντάσιο, Λουμπαρδέα, Κοτσώνη, Τσελεπίδη, Κολ, Αργυρόπουλο, Πλέγα, Φουρλάνο, Παπατόλιο, Μασούρα, Κυνηγόπουλο, Καρατσανάκοφ, Ελευθεριάδη, Μπαστακό και Μωραΐτη.