Διπλό για το Καναλάκι στη Λευκάδα

0

Με το διπλό έφυγε σήμερα από το Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ η ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, αφού επικράτησε 0-3 του Τηλυκράτη Λευκάδας στο γειτονικό ντέρμπι στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ Εθνικής και έκανε το δυο στα δυο στο πρωτάθλημα.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι είχαν την κυριαρχία στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 15’ με απευθείας φάουλ του Βέρμπη σε 0-1, ο οποίος τραυματίστηκε στο 26’ αφήνοντας τη θέση του στον Εμβραίζογλου. Το 0-2 του ημιχρόνου ήρθε στο 35’ με τον Ντόκο μετά από διαγώνια πάσα του Κυριάκη.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Αχέρων βρήκε και τρίτη φορά δίχτυα στο 89΄ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Εμβραίζογλου ο Μανιώτης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-3, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής: ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Μ. ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

Βοηθοί: ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ.  –  ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Π.  ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

ΑΟΝ Τηλυκράτης Λευκάδας(Νταλακούρας): ΚΟΥΤΟΓΛΙΔΗΣ, ΚΟΥΣΑΣ, ΡΟΥΣΣΗΣ, ΝΤΟΒΑΣ, ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ, ΝΤΑΤΙΔΗΣ, ΑΛΩΠΟΥΔΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΟΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΤΣΟΠΑΝΑΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ.

ΠΑΣ Αχέρων(Τζιάρρας): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΤΑΤΣΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ,  ΠΟΤΣΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΒΕΡΜΠΗΣ, ΝΤΟΚΟΣ,  ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ