Την ήττα γνώρισε σήμερα Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά η Α.Ε Πρέβεζας από την Δόξα Ωρωπού στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Σε ένα ματς με λίγες ευκαιρίες και σκληρά μαρκαρίσματα, η ομάδα του Χρήστου Τζίμα κατάφερε να φύγει με το διπλό με γκολ και ασίστ του αρχηγού της Λύγκουρη και πλησίασε την Ένωση στον βαθμολογικό πίνακα, που σήμερα κατέβηκε στο ματς με πολλές απουσίες βασικών παιχτών.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, λιγοστές οι ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με πιο αξιόλογες ένα σουτ του Ζιώγκα για τους γηπεδούχους στο 4’ και δυο σουτ των φιλοξενουμένων στο 6’ με τον Σπυράκο και στο 24’ από πλάγια θέση με τον Λύγκουρη, για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στο 61’ ο Λύγκουρης άνοιξε το σκορ σε 0-1, όταν μετά από προσωπική ενέργειά του πλάσαρε  στέλνοντας τη μπάλα στη γωνία του Κώτση. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση χωρίς όμως αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 78’ με σουτ του Ορφανού και στο 82’ με ατομική ενέργεια του Λεκάνη, με τον Κώτση να κρατάει το 1-0. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έχασαν διπλή ευκαιρία να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Diaw να διώχνει πάνω στη γραμμή, αλλά ο Ωρωπός βγήκε στην αντεπίθεση και μετά από ωραία ασίστ του Λύγκουρη ο Λαμκάι που είχε περάσει αλλαγή δυο λεπτά πριν, βρήκε δίχτυα για το τελικό 0-2.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΡΑΠΤΗΣ Χ. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΕ ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Μπέκας): ΚΩΤΣΗΣ, ΤΑΣΣΗΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΝΤΕΛΗΣ, DEDI, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΖΙΑΙ(82’ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΖΙΩΓΚΑΣ, ΝΙΚΟΥ, ΚΩΣΤΗΣ(65’ ΝΤΕΝΤΕΣ), ΤΣΟΥΤΣΗΣ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Τζίμας):  ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ, ΔΡΟΣΟΣ(89’ ΚΡΟΚΙΔΑΣ), ΜΠΕΖΑΤΙ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΧΑΛΚΙΔΗΣ(45’ ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ), ΣΠΥΡΑΚΟΣ Σ. (78’ ΣΠΥΡΑΚΟΣ Χ.), ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ(90’ ΛΑΜΚΑΙ), ΔΑΣΚΑΛΟΣ, DIAW.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.