Νικηφόρο πέρασμα για την ομάδα του Τζομάκα στην 5η στροφή του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ κόντρα στην Νίκαια Λάρισας.

Η ομάδα του Καναλακίου μετά την εντός νίκη επί Αγριάς (Δείτε ΕΔΩ) συνέχισε με νικηφόρο αποτέλεσμα και στον εκτός αγώνα με την Νίκαια και πήρε το ροζ φύλλο του αγώνα με σκορ 78-79.

Δεκάλεπτα: 15-28, 28-44, 54-62, 78-79

Διαιτητές: Μπούγλος, Δημητρόπουλος

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Κουραμάς 2, Μπλιάτζας 10(1), Τουρναβίτης 2, Ουζούνης 8(2), Σπανός 9(3), Χήρας 7(1), Πασχάλης 29(3), Ξανθόπουλος 6, Φιλιππόπουλος, Καραγιάννης 5(1).

Α.Ε. Καναλακίου (Τζομάκας): Ματσάγγας 12(1), Ροντογιάννης 3(1), Κασκάνης 11(3), Κακιούζης 15, Μπαρτζώκας 8, Δάσκαλος 7, Πάνου 23(3).

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τα αποτελέσματα από όλους τους Ομίλους:

1ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 27/11/21

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Γλαύκος 81-71

Κυριακή 28/11/21

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Εργοτέλης 79-64

ΣΚ Καλαμάτα- ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 85-80

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΔΥ Τρίπολης 73-56

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΣΚ Καλαμάτα- ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 85-80

Δεκάλεπτα: 20-25, 48-39, 64-55, 85-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Τσάτσης

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου 3(1), Μπούσι 20(4), Πετρίδης, Πολίτης 2, Σαλάι 18(5), Περρωτής 23, Πέζος 6(1), Παναγόπουλος, Φραγγέας, Νάκης 13(1), Μπάκας.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 13(1), Βουρνάς 16, Γιαννικόπουλος 6, Θανόπουλος 13(4), Παπαβασιλόπουλος 6, Μαναβόπουλος 6, Κάλλης 8(1), Αγγελακόπουλος 6(2), Θεοδωρόπουλος 2, Γοργότσης 4.

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΔΥ Τρίπολης 73-56

Διαιτητές: Γρίβα, Εφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 16-17, 33-34, 58-40, 73-56

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Γιούπης, Φιλίππου): Γιαννούτσος 16(3), Μανωλόπουλος, Βεργανελάκης 8(2), Κεφαλάς 5, Ιατρόπουλος, Τσογγίδης-Τσονακίδης 5, Γκόβας 5(1), Καραγιάννης 11, Οικονομόπουλος 7, Χριστόπουλος, Ντούλες 13(3), Τσεκλένης 3(1).

Τρίπολη (Μπαλής, Αλικάκος): Κόκκορης 7(2), Μπάχα, Μαντίκος 6, Μπαλής 19(2), Σινανάι, Αγγουράς 5(1), Σακελλαράκος 11(3), Σταματόπουλος 6, Καρλής 2.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Εργοτέλης 79-64

Δεκάλεπτα: 19-21, 39-32, 52-50, 79-64

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Κωστής

Δίων Κυπαρισσίας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 20, Γιαννόπουλος Ηλ. 5(1), Α. Κλεφτάκης Θ., Καμαρινός 21(1), Τζαγισβίλι 8, Καραγιαννίδης 15(3), Πολιτόπουλος 10, Κλεφτάκης Δ., Γιαννόπουλος Χρ., Ευαγγελούλης.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης, Αθανασιαδης 4, Μαϊστρέλης 8(2), Μπουραντάς 2, Γουμενάκης 5(1), Μπουμπάρης 23, Μανιαδής, Χριστοδούλου, Κουμάκης , Γιαννακόπουλος 2, Καραλής 20(3).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 9 (4-1)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 8 (3-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 8 (4-0)

4. ΓΣ Εργοτέλης 7 (3-1)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 7 (3-1)

6. ΣΔΥ Τρίπολης 6 (2-2)

7. ΑΟ Γλαύκος 6 (1-4)

8. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 6 (1-4)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 5 (1-3)

10. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 4-5/12)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

ΓΣ Εργοτέλης-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

ΑΟ Γλαύκος-Παναχαϊκή ΓΕ

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς -ΣΚ Καλαμάτα

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

2ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων 41-79

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 71-77

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας 79-82

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Δάφνης 70-79

ΓΣ Κορωπίου-Βούρειος ΑΟΛ (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας 79-82

Δεκάλεπτα 21-26, 37-41, 59-58, 79-82

Διαιτητές: Αργυρούδης, Τζαγκατζής

Βροντάδο (Αμέντας, Εσκίδης): Κιρκινέζης, Μπαγιώκας 6(2), Λαμπρινούδης, Λέγατος 7(1), Σφηκάκης 2, Αγγελίδης 9, Χατζηλάμπρου 5(1), Παπαγεωργίου 23(4), Τσίγκας 6, Διαμαντόπουλος, Καγιαμανίδης 17(3), Ντιφαντής 4.

Πορφύρας (Λειβάδης): Γεωργούλης19(3), Μπάρας 8(2), Γουρδουμιχαλάκης 2, Χατζόγλου 4, Σιδέρης, Τριανταφυλλίδης 8(1), Κυριακόπουλος 15(4), Κωνσταντίνου, Καλατσούλιας 3(1), Πουρνάρας 9, Συμεωνίδης 4, Παπαδόπουλος 10(2).

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 71-77

Δεκάλεπτα: 15-15, 42-39, 55-64, 71-77

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Χρόνης

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανδρέου, Πανταζής 9, Θεοδώρου, Γκρινιάρης 15(2), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 29(5), Τσιριμώκος 12(4), Γκιζόγιαννης Σωκρ., Κιαπέκος 6, Κουβλής Κ., Κουβλής Σ..

Ίκαροι (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 17(3), Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 12(4), Πέττας 18(3), Φιλίππου 2, Αγγελή 3(1), Μαλτέσιος 9, Τσαγκαράκης 16(2), Κουκουλάς, Πρωτούλης, Νικολαΐδης, Τσιμπιράκης.

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων 41-79

Δεκάλεπτα: 16-20, 30-35, 33-61, 41-79

Διαιτητές: Γεράνιος, Καψιώχας

Παπάδος (Καραμβάλης): Τζουραμάνης, Κομνηνός 3, Καμινέλλης 6(1), Αρχιμανδρίτης 8, Ζεστός 4, Μηλούσης 9(2), Κιουρτζίδης 8, Αφεντούλης 3.

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 3(1), Ανέστης 8, Θεοδωρίτσης 9(1), Λογοδότης 2, Μοτσενίγος 21(5), Παπαπέτρος 11(3), Δημάκος 3, Χριστόπουλος 10(3), Κουκουνιάς 10, Μπένος 2.

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Δάφνης 70-79

Δεκάλεπτα: 19-19, 39-33, 55-53, 70-79

Διαιτητές: Ραχιώτης, Ανδρεόπουλος

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 21, Σταθάκης 10(2), Κούσουλας 11(2), Τάγαρης 8, Μελάς 4, Καπετάνος 2, Ταφίλη 2, Βογιατζής 10.

Δάφνη (Σαλίχος): Τζιβελέκας 32(4), Καραχάλιος, Πίνης 8(2), Κερασοβίτης 3(1), Πεφάνης, Σουρλής 3(1), Αναγνώστου, Μπγιαλάς , Μουστόπουλος 19, Πετρόπουλος 7(1), Μέλιος 7(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 10 (5-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 10 (5-0)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 9 (4-1)

4. Βούρειος ΑΟΛ 8 (4-0)

5. Τελεθριακός ΑΣ 6 (1-4)

6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 6 (1-4)

7. ΑΕ Πικερμίου 6 (1-4)

8. ΑΟΦ Πορφύρας 5 (1-3)

9. ΦΟ Βροντάδου 5 (0-5)

10. ΓΣ Κορωπίου 4 (1-2)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας

ΑΟΦ Πορφύρας-Τελεθριακός ΑΣ

ΦΟ Βροντάδου-ΓΣ Κορωπίου

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Πικερμίου

ΑΟ Δάφνης-Βούρειος ΑΟΛ

3ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 53-94

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 68-76

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Πεύκης 49-69

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 82-79 (παρ.)

ΑΟ Μυκόνου-ΑΕ Δικαίου Κω 89-65

Ρεπό: ΚΑΠ

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Μυκόνου-ΑΕ Δικαίου Κω 89-65

Δεκάλεπτα: 29-13, 51-24, 69-41, 89-65

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Σπυρλιδάκης

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Αγγελακόπουλος , Ονάσογλου 11(1), Τσάμης, Καράμπουλας 12(1), Μάρτζος 16(2), Τσιάρας 20(2), Σαχάς Γ., Ουάμπα, Στάνκοβιτς 18(1), Σαχάς Ι., Κατσαρέας 12, Βασίλιεβ.

Δικαίου (Τζομάκας, Παπούλης): Βάση 2, Δρόσος Μ. 5(1), Τρύπας 17(4), Τριτσάρης 6, Παρβαντώνης 14(3), Χατζηγιακουμής 2, Δρόσος Π. 5, Λάμπρου 6, Καραθωμάς 5, Χατζησταμάτης 3(1), Αντωνόπουλος.

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 68-76

Δεκάλεπτα: 13-15, 35-34, 53-57, 68-76

Διαιτητές: Αναστασίου, Ραπτογιάννης

Πέρα (Χολέβας): Τασσόπουλος, Πρόγκας 6(1), Βλάχος 17(3), Σιδηρόπουλος, Κακαργιάς 5, Σπέντζος 12(1), Καράμπελας 14(4), Κοκορέλης, Δημητρίου 2, Θεοφανίδης, Δαλαμπέκης, Κρανιάς 12.

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης, Παπαγεωργίου 4(1), Δέλλιος 7(1), Πασσαλίδης 4, Γιαμπάνης 16, Κωνσταντινάκος 6(2), Νικολαΐδης, Βασιλόπουλος 10(2), Κιούσης 9(2), Κολοφώτης 7(1), Κατσογιάννης 13(1), Παλουκάκος.

Γ ΕΘΝΙΚΗ 2021-2022 / ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ (ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
Γ ΕΘΝΙΚΗ 2021-2022 / ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ (ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 82-79 (παρ.)

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακιράκη

Δεκάλεπτα: 17-26, 30-47, 50-60, 72-72 (κ.α.), 82-79

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 21(4), Πασχαλίδης 7, Ανδρουλάκης 2, Αθανασιάδης, Δεμέναγας 12(2), Δημητριάδης 13, Μωραΐτης 12(4), Παπαδόπουλος, Αμπελάς, Παππάς 2, Φρίμας, Φωτόπουλος 13(3).

Τήρων (Μουστάκας): Μουστάκας 11(2), Φουστέλης, Μανιάτης 13(3), Βασιλόπουλος 9(3), Δεκαβάλλας, Καλεμτζάκης 22(6), Δανίας 15, Ζαχαριάδης, Καδηγιαννόπουλος 7, Βαρσάμης 2.

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 53-94

Δεκάλεπτα: 19-19, 30-43, 40-68, 53-94

Διαιτητές: Κιουλάφας, Τσιμινίδης

Ποσειδών (Νταλίπης): Χρονόπουλος 1, Γιανουκάκος , Πατουχέας 9, Μανωλάκος, Τσιλομελέτης 12(1), Τουργέλης 2, Παπαγεωργίου 4, Τσαούσης , Ντιλής 1, Σακελλάρης 18(2), Λαμπρόπουλος 4, Ντερτιλής 2.

Νίκη (Ζώντος): Βάγιας 20(2),Πετρίδης 4, Γεωργακόπουλος, Σπανός, Τσελέντης 13(2), Τσιάτσιος, Κουνάς 16, Φραγκούλης 13(1), Μοσχόπουλος 7, Σεπουλής 2, Δέλλιος 16(2), Τσακίρης 3(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Πεύκης 12 (6-0)

2. ΑΟ Μυκόνου 12 (6-0)

3. ΚΑΠ 10 (4-2)

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 10 (4-2)

5. ΑΕ Δικαίου Κω 10 (3-4)

6. ΑΟΚ Χαλάνδρι 9 (3-3)

7. ΑΣ Πέρα 9 (2-5)

8. ΑΟ Ερμιονίδας 8 (2-4)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 6 (2-2)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 6 (0-6)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ ΠΕΡΑ

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΣ Τήρων Αγ.Θεοδώρων-ΑΟ Μυκόνου

ΑΕ Δικαίου Κω-ΚΑΠ

Ρεπό: ΑΟ Ερμιονίδας

4ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-Αμπελώνας 61-68

ΓΣ Σοφάδων-Αναγέννηση Λαμίας 79-62

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΑΟ Τρίκαλα 81-77 (παρ.)

Νίκαια Λάρισας-Αχέρων Καναλακίου 78-79

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αλμυρού 71-72

Αναλυτικά οι αγώνες

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΑΟ Τρίκαλα 81-77 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-13, 33-33, 52-56, 70-70 (κ.α.), 81-77

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Μπιτσιντζάνος

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Νταλβουτζόπουλος 2, Κολότσιος 2, Αναγνωστάκης 12(1), Λαμπρόπουλος 10, Ιωακειμίδης 21(3), Αποστολίδης, Σταυρόπουλος 16(1), Αγγελόπουλος 14(2), Δήμος 1, Θώδης 2.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 32(3), Γκαντιάς 6, Τσιτσάνης 2, Αργύρης 11(2), Αγαπίου 5(1), Απέργης 3(1), Μπέφας, Κωτούλας 10(1), Τζιάνης 8(1).

ΓΣ Σοφάδων-Αναγέννηση Λαμίας 79-62

Δεκάλεπτα: 22-22, 42-38, 62-55, 79-62

Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Αβραμίδου

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 27(4), Κυριακόπουλος 11(1), Ζωιτσακος Χρ. 8, Παπαϊωάννου 4, Σιαμετης, Ζωιτσακος Τρ. 6(2), Αναγνωστόπουλος 17(2), Μουταρελος, Ντασιώτης, Δικαρος 6.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 2, Λιάπης 2, Φρίμπας, Αντωνόπουλος 1, Κουμπούρας 7, Μεϊντάνης 5(1), Τσιώτας, Πελεκούδας 9, Διαμαντής 9(3), Χαντζόπουλος 6(2), Καλλίλας 5, Κονταλάτος 16(1).

Νίκαια Λάρισας-Αχέρων Καναλακίου 78-79

Δεκάλεπτα: 15-28, 28-44, 54-62, 78-79

Διαιτητές: Μπούγλος, Δημητρόπουλος

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Κουραμάς 2, Μπλιάτζας 10(1), Τουρναβίτης 2, Ουζούνης 8(2), Σπανός 9(3), Χήρας 7(1), Πασχάλης 29(3), Ξανθόπουλος 6, Φιλιππόπουλος, Καραγιάννης 5(1).

Αχέρων (Τζομάκας): Ματσάγγας 12(1), Ροντογιάννης 3(1), Κασκάνης 11(3), Κακιούζης 15, Μπαρτζώκας 8, Δάσκαλος 7, Πάνου 23(3).

ΓΣ Αγριάς-Αμπελώνας 61-68

Δεκάλεπτα: 15-14, 34-39, 47-55, 61-68

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Χρυσάφης

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 6(2), Λουκίδης 9(3), Χαρχαρής 2, Ρόσσιος 4, Αμπάρης 2, Κοψιαλής 3, Σακκάς 8(2), Καραμανλής 14(2), Σκαμάγκας 5(1), Σταυροθεόδωρος 8.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 5(1), Χαιρετίδης 16(3), Γιώτης 8, Μπιζιάκης , Καραγιάννης 2, Κοτσώνας 8, Τσιούλκας 14, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 15(2), Παλάσκας, Αποστολάκης, Καράτζιος, Μπεχλιβάνος.

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αλμυρού 71-72

Δεκάλεπτα: 24-24, 42-41, 55-55, 71-72

Διαιτητές: Λιόνας, Πλέγας

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Μητσοστέργιος, Πολύζος, Σταμουλάκης 6(1), Τασόπουλος 19, Σταμούλης 16(2), Παρθένης, Μακρής, Δάρλας 18(5), Βασιλείου 2, Καραγιάννης, Γκρίζης 8(2), Καρακουλάκης, Παπαθανασόπουλος 2.

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 6(2), Μυλωνάς 5, Μαμούρας 1, Παπούλιας 17(2), Κανατούλας, Καρπέτης , Πολίτης 7(1), Μασούρας, Χασιώτης 7(1), Γώγουλας, Τσαβές 6, Τάσσος 23, Βαλαμούτης.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 10 (5-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 9 (4-1)

3. ΓΣ Αλμυρού 9 (4-1)

4. ΓΣ Σοφάδων 8 (3-2)

5. Αμπελώνας 8 (3-2)

6. ΓΣ Αγριάς 7 (2-3)

7. Αχέρων Καναλακίου 7 (2-3)

8. ΓΕ Αγρινίου 6 (1-4)

9. Αναγέννηση Λαμίας 6 (1-4)

10. Νίκαια Λάρισας 5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Σοφάδων

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αγριάς

Αμπελώνας-Νίκαια Λάρισας

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αλμυρού

5ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανατόλια-ΑΣ Καστοριάς 62-67

ΑΟΚ Βέροιας-ΔΕΚΑ 49-62

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι 86-66

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας 59-60

Ίκαροι Γιαννιτσών-Αριστοτέλης Φλώρινας 76-66

Αναλυτικά οι αγώνες

Ανατόλια-ΑΣ Καστοριάς 62-67

Δεκάλεπτα: 17-14, 27-29, 51-44, 62-67

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Ράπτης

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 7(1), Τζουβάρας 15(2), Βελισσαρίου 11(2), Χρυσανθάκης Χ. 6(2), Τασούδης 7(1), Πετσιάβας, Χατζηλάμπρου 2, Μακαντάσης, Ντολόπουλος 5, Καρανώτας 6, Χρυσανθάκης Θ. 3.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 18(1), Μπέγος 6(1), Δαραβίγκας, Παπαμαργαρίτης 5(1), Βλάχος 8(2), Τερσενίδης 11, Καλαϊτζίδης 2, Κέδρος 5(1), Δημητρόπουλος, Ξάνθης, Κορομπίλιας 6, Παπαδημητρίου 6(2).

Ίκαροι Γιαννιτσών-Αριστοτέλης Φλώρινας 76-66

Δεκάλεπτα: 23-19, 39-41, 58-52, 76-66

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Βιννής

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 2, Μαρκίδης 8(1), Παουλεάνου 2, Ελευθεριάδης, Μπογδάνης, Σαμαράς 16(4), Σπόντης 10(2), Οκλαλιώτης, Πετρίδης Ν. 23(4), Χαριστός 4, Παπαδόπουλος 1, Γουναρόπουλος 10.

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 8, Τσίρμπας 8(2), Πεταλωτής 17(3), Τασιούδης 12, Καραγιαννίδης 2, Ντεβές, Ματούλας 8(2), Ντρίζα Ε. 11(3), Ντρίζα Τ..

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι 86-66

Δεκάλεπτα: 23-16, 42-35, 63-49, 86-66

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Φίλλιος

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 4, Καραγιαννάκης 18, Γκοβεδάρος 3(1), Δεμερτζής 12, Δουβής 2, Αποστολίδης 29(4), Καναράς 11(1), Ηλιόπουλος 2, Χατζηγιάννης, Αγάθος 5, Κεσόπουλος, Γιαννακίδης.

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Γιανναράς 5(1), Τζίνας 3, Αϊμέκε, Χριστιανός, Σαχμπατιάν 17, Μούτσιος 6, Παγώνης 6, Καμπούρης, Καραθανάσης 6(1), Μίχος, Πάντσιος 11(1), Μεσκούρης 12.

ΑΟΚ Βέροιας-ΔΕΚΑ 49-62

Δεκάλεπτα: 15-17, 27-36, 37-50, 49-62

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Γιατρόπουλος

Βέροια (Γκαμούρας): Μέλλιος 7(1), Ντουλαβέρης, Κοτζαμπάσης, Κολοβός 7(1), Κασαμπαλής 13, Τριχόπουλος 6(1), Κοχλιαρίδης, Χαραλαμπίδης 16(1).

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 8(2), Τσαμπασλής, Τσιμερίκας 8, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 4, Σαμοντούροφ 19, Λιοτόπουλος 2, Καλατζής, Ζωίδης 11, Καλαποθαράκος 6, Καρυώτης 4.

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας 59-60

Δεκάλεπτα: 16-11, 33-25, 43-40, 59-60

Διαιτητές: Σελεβός, Λυτροσυγκούνης

Αριδαία (Τζιόμαλος): Καραμπέκης 8, Φόρογλου, Τοπαλίδης, Μπακιρτζής 4, Θωμαΐδης 2, Πυδαράκης 16(4), Μακρόπουλος 13, Γκαβέζος 16.

Αετοί (Ντάνης, Τυριακίδης): Λιόλιος 10(2), Γκανάς 11(2), Γάτσος, Παπαγρηγορίου 2, Λέφας 1, Τσακαλέρης 10, Γκίτκος, Μαυρίδης 10(2), Ιωσηφίδης 16(3).

Bαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 9 (4-1)

2. Ναύαρχος Βότσης 9 (4-1)

3. Αριστοτέλης Φλώρινας 8 (3-2)

4. Ανατόλια 8 (3-2)

5. ΦΟ Αριδαίας 7 (2-3)

6. Αετοί Βέροιας 8 (3-2)

7. ΑΣ Καστοριάς 8 (3-2)

8. Γαλάζιοι 6 (1-4)

9. ΑΟΚ Βέροιας 6 (1-4)

10. Ικαροι Γιαννιτσών 6 (1-4)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

Ναύαρχος Βότσης-Ίκαροι Γιαννιτσών

Γαλάζιοι-ΑΟΚ Βέροιας

ΔΕΚΑ-Ανατόλια

ΑΣ Καστοριάς-ΦΟ Αριδαίας

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας

6ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 59-56

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος 68-42

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 66-74

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας 68-74

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας 61-59

Αναλυτικά οι αγώνες

Αρίων Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 59-56

Δεκάλεπτα: 12-16, 30-29, 46-42, 59-56

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Παπαδόπουλος Γρ.

Αρίων (Θερμός): Χριστοφορίδης 2, Γρούδος 7, Τσίτσος 6, Μπουτσακτσί 5, Ζαμπάκης 12(2), Σαββουλίδης 20(5), Κουρτίδης 2, Κλωναράς 5(1), Ράπτης, Καρανικολης, Ζαρωτιάδης, Μαγαλιός.

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 6, Παπαδάκης 14(2), Τερζάκης, Σαλεπτσής, Σκριάπας, Παπανικολάου 4, Σιανούδος, Παυλάκης 4, Κουτσογιάννης 18(3), Παναγιωτόπουλος 6(2), Μπουραζάνης 2, Κάλφας 2, Ρούμογλου.

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 66-74

Δεκάλεπτα: 20-21, 42-41, 51-64, 66-74

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κωνής

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 5, Δουμιάς, Παντολέων, Μαγής 2, Ταζόπουλος Γ. 26(1), Πιτσινέλης 16(3), Εξίογλου 2, Αμανατίδης 10, Ζαχαρίας 2, Παπαποστόλου 2, Καλαϊτζίδης, Καψάλης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης Θοδ.): Γκαντίδης 2, Σμυρλής 11(3), Μπαγκντασαριάν, Πολυμένης 17(3), Λαγός 18(3), Γκαντίδης 6, Μπακογλίδης, Σιαμήτρος 10(2), Αλεξίου 2, Παπαδόπουλος, Φωτιάδης 2, Μακούλης 6.

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας 61-59

Δεκάλεπτα: 17-12, 33-31, 50-49, 61-59

Διαιτητές: Δέλλας, Καντερές

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου 3(1), Καδής, Φωτιάδης 8(2), Τετράδης-Γαρούφος 9(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κακαρούδης 1, Δασκαλόπουλος 24(1), Κουντουρατζόγλου 9.

Ιωνικός Ιωνίας (Γουλτίδης, Γεωργάκας): Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος, Παναγιώτου 7(1), Ματενίδης 20(2), Τολιόπουλος, Αντωνιάδης 11(2), Περιστεράκης 6, Ζωγράφος 4, Γιαμούκης 11(1).

Γ ΕΘΝΙΚΗ 2021-2022 / ΚΑΟΔ – ΖΕΦΕΙΡΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ / EUROKINISSI)
Γ ΕΘΝΙΚΗ 2021-2022 / ΚΑΟΔ – ΖΕΦΕΙΡΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ / EUROKINISSI)
Γ ΕΘΝΙΚΗ 2021-2022 / ΚΑΟΔ – ΖΕΦΕΙΡΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ / EUROKINISSI)

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος 68-42

Δεκάλεπτα: 21-6, 35-22, 60-34, 68-42

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 22(4), Γαϊτανίδης 2, Γρηγοριάδης 2, Μελιάδης 3(1), Γεωργιάδης 1, Γρηγορίου, Κουμλέλης 15, Μπόζης 17(3), Χαρισμίδης, Μούκας 5(1), Κεραμιτσόπουλος 1. Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τζέφος 6, Γεωργιάδης 2, Ζόγκου, Φλετούρης 5, Σιόβας 6(1), Κώνστας, Ζάγκας 9(3), Μακρής 4, Στρατίδης 6(1), Τσίγκας 4.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας 68-74

Δεκάλεπτα: 21-21, 35-39, 47-56, 68-74

Διαιτητές: Λυγούρας, Σταμπουλής

Ελπίδα (Κασαπίδης): Παπαπασχάλης Π. 15(1), Ριζόπουλος 5, Στεάι, Μαλακόπουλος 2, Μάνδρας, Παπαπασχάλης Γ. 10(2), Καραγιώργος 16(2), Τραπεζάνογλου 15, Ιατρίδης 5(1), Καραγκούνης, Τανισκίδης, Τερζίδης.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καφαντάρης, Καλπαξίδης, Σιδηράς, Πομάκης, Κουλαξής 8(1), Καζλάρης 14(4), Δέτσικας 4, Κωνσταντάς 2, Σπουργίτης 9, Μυλωνάς 3(1), Αμπατζίδης 21(3), Νουκάρης 13(2).

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 10 (5-0)

2. ΚΑΟ Δράμας 9 (4-1)

3. Ιωνικός Ιωνίας 9 (4-1)

4. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 8 (3-2)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 8 (3-2)

7. Αρίων Ξάνθης 6 (1-4)

8. ΒΑΟ 6 (1-4)

9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 6 (1-4)

10. Ζέφυρος 5 (0-5)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)

ΒΑΟ-Σταυρούπολη

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας

Ζέφυρος-Αρίων Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΑΟ Γαλάτιστας-Ιωνικός Ιωνίας