Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Δεν πέρασε από το Ρέντη ο Τηλυκράτης.

Την ήττα γνώρισε σήμερα Σάββατο 28/10 η ομάδα της Λευκάδας στο Ρέντη και κόντρα στο γηπεδούχο Ολυμπιακό Β΄για την 5η στροφή του Νότιου Ομίλου της Super League 2 με τελικό σκορ 4-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 1΄με σουτ του Μαρίνου (1-0) ενώ στο 17΄ο Ανδρούτσος έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 24΄ ο Βλαχομήτρος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0 και στο 40΄ο Τηλυκράτης μείωσε σε 3-1 με σουτ του Ανδρέου όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν ξανά δίχτυα με τον Μπα στο 83΄για το 4-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

• Διαιτητής: ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
  • Βοηθοί: ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
  • 4ος Διαιτητής: ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
  • Παρατηρητής: ΚΑΤΣΙΔΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Καράκουτης, Αποστολόπουλος, Μαρίνος, Κωστή, Μπα, Βλαχομήτρος, Πινακάς, Αργυρίου.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Ρίζος, Τόσκα, Σπανουδάκης, Ζδράβος, Τεγούσης, Μπελεβώνης, Κόκκορης, Ντοναλντόνι.