Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Δε μπόρεσε να πάρει το τρίποντο ο Τηλυκράτης, 2-2 με Παναχαϊκή

Ο Τηλυκράτης υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 19 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ την Παναχαϊκή στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League 2 και δεν κατάφερε να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, αν και προηγήθηκε δυο φορές στο ματς.

Το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 2-2, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής, και τους Πατρινό και Κόκκορη να πετυχαίνουν από δυο τέρματα για τις ομάδες τους.

Ο Τηλυκράτης άνοιξε το σκορ στο 27’ με τον Κόκκορη για το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Πατρινού στο 61’, που είχε περάσει πριν ένα λεπτό στο ματς στην θέση του Τόσκα, έφεραν το ματς στα ίσα(1-1). Στο 77’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Ρίβα, με τον Κόκκορη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να γράφει το 2-1. Στο 85′ ο Πατρινός έφερε το ματς πάλι στα ίσα, με δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για το τελικό 2-2.

Διαιτητής: ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Βοηθοί: ΤΣΕΧΕΛΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

4ος: ΓΙΟΥΡΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Τηλυκράτης Λευκάδας(Ανδρέας Παντζιαράς): TΣΕΛΕΠΗΣ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΣΚΑΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΜΠΟΥΜΠΑΣ, ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΜΠΕΛΕΒΩΝΗΣ, ΚΟΚΚΟΡΗΣ, DONALDONI.

ΠΑΕ Παναχαϊκή(Ιωάννης Τάτσης): ΚΟΛΟΒΟΥΡΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, GANCIER, ΝΑΣΤΟΣ, BARRET, LOTTIN, ΜΑΣΟΥΡΑΣ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ALIBE

Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτογραφικό υλικό από το ματς.