Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 30/1 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Β όμιλος) ανάμεσα στον ΑΣ Αγίου Βαρνάβα Λούρου και τον ΠΣ Φιλιππιάδα 2004, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους φιλοξενούμενους νικητές με σκορ 0-3 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τάση που πέτυχε και τα τρία γκολ της ομάδας του.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, στο 6’ καλό σουτ του Κώστα Μ. για τους φιλοξενούμενους. Οι γηπεδούχοι απαντάνε με ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Μπάκα Π., αλλά στο 8’ η Φιλιππιάδα βρίσκει δίχτυα με τον Τάση για το 0-1. Στο 20΄ άλλη μια καλή εκτέλεση φάουλ του Ντάκα για Βαρνάβα χωρίς όμως αποτέλεσμα για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 59’ με τον Τάση να βρίσκει δεύτερη φορά δίχτυα για το 0-2, ενώ με χατ-τρικ στο 64’ διαμόρφωσε το 0-3 για την ομάδα του, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Σ.

ΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΡΝΑΒΑ ΛΟΥΡΟΥ(Μπάκας Γ.): ΤΣΑΓΚΑΣ(78’ ΤΣΑΓΓΑΣ), ΝΤΑΚΑΣ, ΓΙΩΤΗΣ(76’ ΠΟΣΤΟΛΙ), ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ, ΣΕΡΝΤΑΡΙ(76’ ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ), ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΠΑΙΡΑΜΙ(38’ ΔΗΜΟΥ), ΛΙΟΝΤΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΒΕΛΑΙ, ΜΠΑΚΑΣ Π.(38’ ΔΟΥΚΑΣ).

ΠΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ 2004(Κώστας Ι.): ΡΑΜΑΙ, ΧΡΗΣΤΟΥ(75’ ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ Θ.), ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΡΑΓΓΟΣ, ΛΑΙΝΑΣ, BARIABA, ΔΕΜΙΤΣΑΣ, ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ Β., ΚΩΣΤΑΣ Μ., ΤΑΣΗΣ.