Παρασκευή, 14 Ιουνίου, 2024
spot_img
spot_img
Αρχική Μπάσκετ National League 1

National League 1

Το IBC στη Β’ Εθνική κατηγορία

Δείτε την ανακοίνωση της ομάδας: Το IBC σύμφωνα με τη σημερινή απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΟΚ, προβιβάζεται στη Β' Εθνική κατηγορία. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε: - Τους αθλητές και προπονητές μας. - Τους εφόρους του ανδρικού τμήματος. - Τους συνεργάτες ιατρικής υποστήριξης Konstantinos Ioannou Χειρούργο...

Β’ Εθνική (1η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογία (2020-21)

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και η βαθμολογία μετά την 1η αγωνιστική στον 1ο, 2ο και 4ο Όμιλο της Β’ Εθνικής Ανδρών:

Νέο ροζ φύλλο για τη Δόξα Λευκάδας – Πέρασε και το εμπόδιο της Ευκαρπίας

Η Δόξα Λευκάδας  με ηγέτη τον Βακουφτσή και εξαιρετικούς τους Τσιαβέ και Αναγνωστόπουλο, ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη και κέρδισε με 83-67 την Ευκαρπία χθες Κυριακή 10 Νοεμβρίου στο ΔΑΚ Λευκάδας για την 7η αγωνιστική της Β Εθνικής...

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (17-18/2)

Α1 Γυναικών (15η αγωνιστική) Τετάρτη 21/2 Εσπέρου 17.00 Εσπερίδες-Ολυμπιακός Αργυρούδης-Σκουλαρίκης-Τσουρή (Σαμαρτζή) Γ. Γεννηματάς 20.00 Πρωτέας Βούλας-Εύνικος Αναστασίου-Αντωνιάδης-Περδετζόγλου (Ζώης) Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Ελευθερία Μοσχάτου Χατζημπαλίδης-Ντούρας-Γεωργούλης (Τοζακίδης) Ιωαννίνων (Ν) 15.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας Τσάνταλη-Αναστασιάδης Β.-Κλεπουσνιώτου (Τζαμάκου) Πέμπτη 29/2 Π. Γιαννακόπουλος 18.30 Παναθηναϊκός-Αθηναϊκός Τζίμης-Πολάτογλου-Γεωργόπουλος (Καλαρέμας) Ρεπό: ΠΑΟΚ National League 1 (17-18/2) 1ος Όμιλος...

Η Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων 2020-21 από την ΕΟΚ

Την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων 2020 – 2021 απέστειλε στις Ενώσεις η Ε.Ο.Κ.

H Δόξα Λευκάδας τιμά τον δικό της Βασίλη Βαγενά

Η Δόξα Λευκάδας θέλοντας να τιμήσει τον δικό της Βασίλη Βαγενά γιά όσα πρόσφερε στην Ομάδα αλλά και στο μπάσκετ διοργανώνει Τουρνουά προς τιμήν του!!  Οι ομάδες που θα πάρουν μέρος είναι οι:  ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT (BASKET LEAGUE)  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ (BASKET LEAGUE)  ΧΑΡ.ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ...

ΕΟΚ: Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (27-28/1)

Α1 Γυναικών (13η αγωνιστική) Σάββατο 27/1 Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Εύνικος Κατωτικίδης-Κοντογιάννης-Κώνης (Καραδήμας) Κυριακή 28/1 Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Παναθηναϊκός Φραγκούλη-Λεβεντάκος-Βελέντζας (Ζώης) Γ. Γεννηματάς 15.00 Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός Γαρίνη-Λαζόγκα-Τσουρή (Σαμαρτζή) Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Ολυμπιακός Παζώλης-Θεοδωρίδης-Τοπαλίδης (Παπαδόπουλος Ν.) Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ Ασημακάκη-Μακρόπουλος-Λιόνας (Γκαρτζονίκας) Ρεπό: Ελευθερία Μοσχάτου National League 1 1ος Όμιλος (17η...

Διαιτητές – Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (14η αγων. 6/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι:

Πασίγιο από τη Δόξα αλλά το ροζ φύλλο παρέμεινε στην Λευκάδα.

Η Δόξα Λευκάδας υποδέχτηκε χθες Κυριακή 01/05 τον πρωτάθλητη του 3ου Ομίλου της Β' Εθνικής Μπάσκετ, Ερμή Σχηματαρίου