Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες των αναμετρήσεων της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

  • Αργοναύτης Τρ.-Πανελευσινιακός 60-54
  • Πεντέλη-Εθνικός 60-73
  • Ένωση Ιλίου-Έσπερος 85-66
  • ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 82-70
  • ΚΑΟ Κορίνθου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 76-84
  • Φανάρια Νάξου-Παπάγου 85-86

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αργοναύτης Τρ.-Πανελευσινιακός 60-54

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Τηγάνης -Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα 22-11, 35-22, 42-31, 60- 54

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σγούρος 13 (3), Λίτσος 7 (1), Συγγούνας, Γεραμάνης 6, Ντούσιας 8 (2), Ζακυνθινός 3, Κορομηλιάς 4, Μανταλβάνος 10, Μητσάκης 3, Σβάρνας 6 (1), Μπαλαμπάνης, Σταμέλος

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 2, Πούρης, Καραμπελας 4 (1), Σεργιένκο, Θεοδοσίου 10 (2), Κρασάκης 1, Μαυρομιχάλης 1, Λεκάκης, Παπαφλωράτος 16 (2), Ρεκουνιώτης 20, Κατσανεβάκης, Δενδρινός

Πεντέλη-Εθνικός 60-73

Διαιτητές: Μηλαπίδης- Χρηστίδης Π.-Βελέντζας

Δεκάλεπτα: 26-32, 41-42, 51-56, 60-73

Πεντέλη (Χατζοματσίδης): Μεσίνη, Νάσσης, Γιαννίκος 8, Γραμματικός 9 (3), Χρυσός, Κωνσταντινάκος 9 (3), Καραβανάς, Σταυριανόπουλος 4, Ψαρόπουλος 16 (3), Παπαπέτρου 12 (2), Τουρτουρόπουλος, Γεροντογιάννης

Εθνικός (Χούμπαυλης): Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 26 (4), Λιβανός 9, Καραφαντής, Σιδέρης, Καρυστινός 6 (1), Καραδημητρίου, Παπουτσής 2, Βασιλόπουλος 21 (4), Σαούλης, Κασιούμης 9

Ένωση Ιλίου-Έσπερος 85-66

Διαιτητές: Καλδίρης – Τζίμης-Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 14-20, 44-37, 61-50, 85-66

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Τσιουμπρής 13, Σπυρόπουλος 20(4), Μπαρμπαρής 1, Μπέλλας 13(2), Γεροκώστας 10, Δραμής 8(1), Πανουσόπουλος Κ. 2, Πανουσόπουλος Θ. 12(2), Φουντάς 3(1), Δουρουντούς 4, Γκουντόπουλος, Κοσμίδης

Έσπερος (Ταυρόπουλος – Καραδήμας): Αδαμόπουλος 8, Καπρης 10, Αγγελόπουλος 14(2), Οικονόμου 6, Ολύμπιος 6(2), Μαγιντόμπε 13(1), Τσολάκης 4, Γκαγκαλούδης 4, Κολιός 1, Χατζησημιάδης, Ορφανουδάκης, Τοντουα

ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 82-70

Διαιτητές: Λιότσιος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 24-16, 37-39, 57-58, 82-70

ΝΕΟ Ληξουρίου: Παππάς 33 (7/15 τρ.), Αντωνάτος 5 (1), Χονδρογιάννης 6, Νιφόρας 2, Κασπίρης, Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 11, Βαβάτσικος 15 (1), Ματσούκης, Λουκέρης, Λαμπρόπουλος

ΑΕ Ν. Κηφισιάς: Ιωάννου, Μοσχοβίτης 7 (1), Μακρυγιάννης 7 (2), Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 18 (3), Χατζηνικόλας 8, Κουκάκης 9, Μοίρας, Μιχαλάκης 15 (2), Καρακώστας 6

ΚΑΟ Κορίνθου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 76-84

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Κωνσταντινίδου, Μαρινάκης

Δεκάλεπτα: 26-24, 39-44, 57-59, 83-77

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Καπώνης 10(1), Πρεδάρης 3(1), Γ. Μακρής, Δ.Μακρής 22(2), Κοντραφούρης, Λιακόπουλος 22, Φακοπουλίδης, Δούκας 4, Κωνσταντίνου 8(2), Τσιάκος, Αδαμόπουλος 7(1), Λάκοβ

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρακατσάνης): Γιαννόπουλος, Στεργιάκης 20, Ζήρος 11(3), Λϊτσος 12(1), Μπίγγος, Καραχάλιος 20(1), Καραλευθέρης 18(3), Γεωργοπαπαδάκος 3(1).

Φανάρια Νάξου-Παπάγου 85-86 (παρ.)

Διαιτητές: Τσαχάκης-Σκαλτσής-Τεφτίκης

Δεκάλεπτα : 21-25, 45-42, 65-55, 77-77(κ.α.), 85-86

ΑΠΑΣ (Τσαουσιδης): Μιλεντίγιεβιτς 21(3), Πολίτης 5(1), Δογκλής, Ψαρόπουλος 7(1), Μάκαρης 12, Προδρόμου 13, Βουτυρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 11, Σεϊντίνι, Κατσουλάκος 5(1), Παπαδής 7(1)

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος 3(1), Τρίχας 2, Κόης 23(2), Βούζας 5(1), Καρούζος 19(1), Μαράκης 16, Σολωμός 8, Σοφρωνάς , Κωστής, Δελίδης 12(3)

Η βαθμολογία

1.Παπάγου* (17-3) 37
2.ΦΕΑ* (16-4) 36
3.Έσπερος Καλλιθέας (14-7) 35
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (13-8) 34
5.Πανελευσινιακός* (10-10) 30
6.Νέα Κηφισιά* (9-11) 29
7.ΝΕΟΛ* + (10-9) 29
8.Αργοναύτης Ραφήνας * (9-11) 29
9.Ένωση Ιλίου* (9-11) 29
10.Εθνικός Πειραιά + (8-12) 28
11.ΚΑΟ Κορίνθου (7-14) 28
12.Αχαγιά 82* (7-13) 27
13.Πεντέλη* (2-18) 22

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
+’Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (10/4)

  • Πανελευσινιακός-Πεντέλη
  • Εθνικός-Ένωση Ιλίου (9/4)
  • ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αργοναύτης Τρ.
  • ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΝΕΟ Ληξουρίου
  • Παπάγου-ΚΑΟ Κορίνθου
  • Αχαγιά 82-Φανάρια Νάξου

2ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

  • ΝΕ Μεγαρίδος-ΟΦΗ 63-53 (2/4)
  • Δούκας-Πανιώνιος 80-73
  • Μανδραϊκός-Άρης Νίκαιας 70-84
  • ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 86-60
  • Π. Φάληρο-ΑΟΚ Χανιά 80-69
  • Αιγάλεω-Ηλυσιακός 63-60
  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Β. 65-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

Νεανική Εστία Μεγαρίδος – ΟΦΗ 63-53
Διαιτητές : Κοντίλης-Μαρουδιάς-Κουτσοδήμο
Δεκάλεπτα : 12-11, 23-26, 48-40, 63-53
Νεανική Εστία Μεγαρίδος (Μάνταλος):Παλαιοχωρίτης 12(2), Γκατζιάς 11(2), Γκοντγουιν,Αγγελόπουλος 8(1),Γερομίχαλος 11(1), Νικολακόπουλος,Κάλλικιδης 14, Χασα 2, Κανελλόπουλος 3(1), Σκληρής, Εζόμο 2
ΟΦΗ(Ράλλης): Λιανός 6, Μποχωρίδης 24(2),Μητρόπαπας 11, Καρλάφτης Χ 4(1),Πρωτογεράκης 2,Θεοδωρίδης 6(2), Καμπάκας, Καψάλης, Μηλαθιανάκης.

Μανδραϊκός-Άρης Νίκαιας 70-84

Διαιτητές: Δημάδης-Φασόλης-Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 23-21, 42-44, 58-62, 70-84

Μανδραϊκός (Σπανός-Κωνσταντώνης): Σπυρίδωνος, Σταματίου 3, Κοψιάς 8, Αλεξανδρόπουλος 9 (1), Τσάμης, Θανάσαινας, Κωστόπουλος 15 (5), Νουρτσελλάρι 5 (1), Λιούνης 10, Δομπρογιάννης 12 (1), Κουμάνταρος 6 (2), Τσιπίδης 2

Άρης Ν. (Μωϋσιάδης, Ντακοβάνος): Τσιότρας 24 (2), Δαχρετζής, Πρίτσος 33 (4), Κόλλιας 10, Πεταλάς 13 (1), Τσάτας 2, Παπαδάκης, Καραβανάς 3, Βαρλάς

Νεανική Εστία Μεγαρίδος – ΟΦΗ 63-53
Διαιτητές : Κοντίλης-Μαρουδιάς-Κουτσοδήμο
Δεκάλεπτα : 12-11,23-26,48-40,63-53
Νεανική Εστία Μεγαρίδος (Μάνταλος):Παλαιοχωρίτης 12(2), Γκατζιάς 11(2), Γκοντγουιν,Αγγελόπουλος 8(1),Γερομίχαλος 11(1), Νικολακόπουλος,Κάλλικιδης 14, Χασα 2, Κανελλόπουλος 3(1), Σκληρής, Εζομο 2
ΟΦΗ(Ράλλης): Λιανός 6, Μποχωρίδης 24(2),Μητρόπαπας 11, Καρλάφτης Χ 4(1),Πρωτογεράκης 2,Θεοδωρίδης 6(2), Καμπάκας, Καψάλης, Μηλαθιανάκης.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 86-60

Δεκάλεπτα: 21-12, 48-31, 74-50, 86-60

Διαιτητές: Ραχιώτης, Γρίβα, Κοντογιάννης

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Τουμαζάτος, Μπιλάλης 11 (3), Βάρσος 15 (1), Μαγκουνής 23 (2), Κριζέας 6 (2), Καλαϊτζάκης 13 (1), Ροζακέας 5 (1), Μέξης 6, Σταύρου, Ανδρεόπουλος 3, Χατζής 4, Βασιλάκης

ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας, Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 6, Στεργίου Μ. 7, Πανέρης, Στεργίου Δ. 3 (1), Κόντος Ι., Κόντος Γ. 19, Μπακέας 3, Καμηλιέρης, Βαλιώτης 3, Πολιτόπουλος 2, Μαλτέζος 10 (2), Δοξάκης 7 (1)

Παλαιό Φάληρο-ΑΟΚ Χανιά 80-69

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Κοϊμτζόγλου-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 18-20, 39-36, 59-53, 80-69

Π. Φάληρο (Γούναρης): Λυτόπουλος, Σκόρδος 4, Κομποδιέτας 9, Αγγελόπουλος 15 (1), Σταθόπουλος 11 (2), Βλασσόπουλος 2, Καλιανιώτης 20, Μπολάτογλου 11, Χαρούνι 8

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 13 (2), Βαζούκης 2, Στογιάνοβιτς 14, Καραϊσκος 16, Σανδραμάνης 6, Νέσσης 9, Τσιρογιάννης, Παπαδάκης 9 (1)

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας 65-77

Δεκάλεπτα : 16-16, 38-34, 52-50, 65-77

Διαιτητές : Αργυρούδης-Καλογριάς-Κονταράτος

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Κατσούνης) : Γκάτζο 2, Δήμου 3, Νάτσος, Ξιούρας 3 (1), Δέδες 12 (1), Μαράντης 2, Οικονομίδης 2, Πιτούλης 11, Δρίβας 5 (1), Βαρσαμούλης 12, Τσάβος 1

Πρωτέας Βούλας (Τερζής) : Δενδρινός 19 (3), Κυριλής 14 (3), Ματσάγγος 6 (1), Γάργαλης 10 (1), Σκορδάς, Μόρφης 6 (1), Καραμαλέγκος 10 (3), Βλάχος. Βισνιέφσκι 12

Η βαθμολογία

1.Μεγαρίδα (19-3) 41
2.Αιγάλεω + (17-4) 38
3.ΕΦΑΟΖ (16-6) 38
4.Πρωτέας Βούλας (16-6) 38
5.Χανιά (13-9) 35
6.Παλαιό Φάληρο + (11-10) 32
7.Δούκας + (10-11) 31
8.Ηλυσιακός (9-13) 31
9.Πανιώνιος ++ (8-12) 28
10.ΟΦΗ ++ (8-12) 27
11.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (5-17) 27
12.Άρης Νίκαιας ++ (7-13) 27
13.Μανδραϊκός ++ (5-15) 25
14.Μελίσσια + (4-17) 25

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (10/4)

  • Δούκας-Μανδραϊκός
  • Άρης Νίκαιας-ΝΕ Μεγαρίδος
  • ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΦΗ
  • ΑΟΚ Χανιά-Πανιώνιος (9/4)
  • Ηλυσιακός-Π. Φάληρο
  • Πρωτέας Β.-Αιγάλεω
  • ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

3ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

  • ΣΚ Ιωάννινα-Ίκαροι Τρικάλων 76-78
  • Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων 67-77
  • Ολυμπιακός Βόλου-Έσπερος Λαμίας 81-61
  • Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 74-56
  • Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 100-84
  • Αναγέννηση Καρδίτσας-Μελίκη 63-46

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αναγέννηση Καρδίτσας – Μελίκη 63-46

Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 16-7, 32-21, 47-31, 63-46

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Πυργιώτης, Ψυχογιός 6(2), Παπακώστας, Γεωργαντζάς 6(1), Αρκούδας 21, Παπαστολόπουλος, Χαλιμούρδας, Αργύρης 5, Αντωνίου 19(1), Ντίνας, Τουφεξής, Οικονόμου 6

Μελίκη (Ασλανίδης): Τζιοβάρας 12(1), Κυριακού 3(1), Μόρας 6, Μωϋσίδης 4(1), Καρκάνιας, Ρογγότης 4, Αμανατίδης 2, Αλευρίδης 4, Στοϊτσης 7(1), Γατόπουλος, Εσερπόγλου 4, Πεϊμανίδης

Ολυμπιακός Βόλου-Έσπερος Λαμίας 81-61

Διαιτητές: Γερακίνης-Πράττος-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 19-10, 37-30, 62-45, 81-61

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 20 (4), Μουρατίδης 16 (2), Αναγνωστόπουλος 9 (3), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 11 (3), Σταθούρος, Σιμάκης 11 (1), Παρασκευάς 13 (1), Γουάμπα 1.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούσιος 3 (1), Λάππας 22 (4), Τσεσμετζίδης 3 (1), Παπασπύρος 3 (1), Αργύρης, Ρίκος, Φύκας 8 (1), Παπαργυρόπουλος 8, Πάππος 7, Μπακόλιας, Τενετίδης 7 (1), Νέστορας.

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 74-56

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη-Μακρόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-7, 45-24, 59-40, 74-56

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σκληρός, Aργυρός, Kοντούδης 12, Kατωπόδης 6(2), Bαγενάς 8, Kεραμάρης 11(2), Σκεπετάρης, Mάλφας 2,Kουρτίδης 15(2), Tζακόπουλος 5(1), Kαραγιαννίδης 15, Λαζάρου

Πρωτέας Γρεβενών (Xασιώτης): Tζιουβάρας 6(2), Γρίψιος 4(1), Kλωνάρας 17(2), Παλάσκας 6(2), Παπαδόπουλος 11, Σιπητάνος 3, Kωνσταντίνου, Mπόζιαρης 5, Mαλιούρα 1, Aσλανίδης, Kυρατζής, Kαραγιάννης 3(1).

Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων: 67-77

Διαιτητές: Μαραμής, Παπαθανασίου, Δέλλας

Δεκάλεπτα 18-20, 31-41, 53-66, 67-77

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 9(1), Μπουρδάνος 13, Τουτουτζόγλου, Ζησόπουλος, Κουτίνας 21(1), Μπαντέλης, Δελετζές 5(1), Καλλές 1, Σπανόπουλος, Λόλας 9, Σούλης 2, Ξενιτίδης 7.

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μόσιαλος 7(1), Παππάς 16(3), Ζώρζος, Κολότσιος 5(1), Τσιγγενόπουλος 4, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 2, Ψύρρας 16(2), Θέος 19(1), Δέσπος 8.

Ιωάννινα ΣΚ-Ίκαροι Τρικάλων 76-78

Διαιτητές: Λόρτος, Αγραφιώτης, Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 14-20, 29-47, 47-59, 76-78

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Tσατάλας 22(1), Πάντσιος 21(6), Μπαρτζώκας 10, Ξιούρας 8(1), Κωνσταντινίδης 8, Καραμπίνης 4, Σφουγγάρης 3(1)

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 5, Παπαχρήστος 17(3), Κατσαρές 5, Κάδρας 10, Παρδακάς 17(4), Μπουργανός 11(1), Τριανταφύλλου, Αμβράζης 14

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 100-84

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Ουσταμπασίδης.

Δεκάλεπτα: 28-14, 61-37, 75-571 100-84.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 23 (5), Μπόρσης, Δουρούκης 5 (1), Ζαρμακούπης 17 (1), Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 10, Βεσκούκης 25 (3), Καρακωνσταντάκης 15 (3), Χάλιος, Δημητριάδης 2, Μπακέας 3 (1), Ζορμπάνος.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 11 (2), Γυφτάκης 13 (2), Γκατζέλης, Καννής 7 (1), Μυλωνάς 2, Βαγγέλης 22, Ιωαννίδης 10 (3), Παππάς, Ψάλτου 19.

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου 38 18-2
2.Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι 37 17-3
3.Ικαροι Τρικάλων 35 15-5
4.Δόξα Λευκάδας 33 13-7
5.ΑΓΣ Ιωαννίνων 33 13-7
6.Νίκη Βόλου 30 9-12
7.Εσπερος Λαμίας 29 11-7
8.Πρωτέας Γρεβενών 29 9-11
9.Αναγέννηση Καρδίτσας 28 7-14
10.Ολυμπιακός Βόλου 26 6-14
11.ΣΚ Ιωάννινα 25 5-15
12.Τιτάνες Παλαμά 25 5-15
13.ΓΑΣ Μελίκης 22 2-18
*Με βάση τα 20 παιχνίδια, Νίκη Βόλου και Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα περισσότερο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας δύο λιγότερα.

Η επόμενη αγωνιστική (10/4)

  • Ίκαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου
  • Αίολος Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου
  • Πρωτέας Γρεβενών-Έσπερος Λαμίας
  • ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα
  • Μελίκη-Ερμής Σχηματαρίου
  • Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά

4ος Όμιλος

  • Λεύκιππος Ξάνθης-Μακεδονικός 56-48
  • Κομοτηνή-Αρετσού Καλαμαριά 74-80
  • Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Πειραματικό (13/4)
  • ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ 78-67
  • Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 74-68
  • Γέφυρα-ΚΑΟ Χαλκιδικής 85-57
  • Πανσερραϊκός-Ευκαρπία 75-60

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης-Μακεδονικός 56-48

Διαιτητές: Ταρενίδης, Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 15-12, 25-27, 35-35, 56-48

Λεύκιππος Ξάνθης (Bοϊβατόπουλος-Δώδος): Μαραβέγιας 5, Κατσαμούρης 5(1), Παλλάκης 7(2), Μακαρατζής 3, Mαυρογιάννης 10(1), Δεληγιάννης, Μιντζαρίδης 4, Μανάκας 13, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 3(1), Χρήστου 6

Μακεδονικός (Μαυροκεφαλίδης): Δημητριάδης 3, Αμπαράς 11(1), Ρόπουτης, Βαρδής, Γκίζης 5(1), Αζίζης 3(1), Στόλης, Φωταρούδης, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 6, Φλιάτης Γ. 13, Γεωργάκης 7.

ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ 78-76

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός-Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 17-15, 30-26, 49-48, 69-69, 78-76

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος, Απαζίδης 13(1), Αλτίνης 6, Κυλαντωνίδης 5(1), Ζιάκκας 17(3), Δημητρίου, Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης 24, Τσιριλάκης, Σαρρής 2, Χιτικούδης, Ιωάννου 11

ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης 11(3), Ψευτογκάς 3(1), Ζωγράφος 6(1), Μιχαηλίδης 15(1), Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 10(1), Ηλιάδης, Πασχαλίδης 21, Κάσουρας 10, Ντεμιρσά, Χατζηβασιλείου

Γέφυρα-ΚΑΟΧ Ευρώπη: 85-57

Διαιτητές: Βασιλόπουλος – Κολοκυθάς – Καντερές

Δεκάλεπτα: 22-16, 51-24, 70-38, 85-57

Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 1, Μπρόζος 7(1), Μπάρμπας 2, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος 14(1), Ανδρέου 15, Χατζηκυριακίδης 17(5), Στράτος 4, Μπενας 5(1),Καλαϊτζίδης, Καλογιαννίδης 15(1), Σαμανδαράς 2

Κ.Α.Ο.Χ. Ευρώπη 87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 6, Λάσκαρης 16(3), Σερέτης 3(1), Μαυρίδης 2, Ραντονιτς 9, Τσαρούχας , Σακκοράφας 2, Πούλος, Τύπος 11(1), Νταραντάνας 8

Πανσερραϊκός-ΠΣ Ευκαρπίας 75-60

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 22-16, 41-34, 51-47, 75-60

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 14(1), Ντίνος 21(2), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 11(1), Χριστοδούλου 2, Κεραμάρης, Γκούτζιας 2, Ασημάκης 10(1), Γούνας, Μπίλιος 13(2), Χαρίτογλου, Παγωνίδης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 12 (1), Φόρογλου 6(1), Βρέττας 9, Χολέβας 15(1), Κράσι, Γκαβέζος, Μούμογλου, Βουρτζούμης 3, Κρίτσικας 9 (1), Χαρτόπουλος 6(1)

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 74-80

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 18-17, 36-34, 53-55, 74-80

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κιατίπ 4, Μπορμπίδης 2, Περρής 13(1), Ζεκεριέ 5(1), Γκιουζελίδης 11(1), Κουτσοβασίλης 18(4), Ναλμπάντης 2, Ρίννης, Κάλτσος, Μαλανδρής 14(3), Χαλίλ 4.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 2, Βαρίτης 19(5), Παπαδόπουλος, Κυφωνίδης 31(2), Καπώνης 8(2), Ντίαθ, Μαυροχορίδης, Παπανικολάου 5, Βάννης 16(1).

Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 74-68

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Τσιαπλής-Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 15-23, 31-40, 49-58, 74-68

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος, Αναστασόπουλος, Γαλανίδης 19(4), Μάρουσιτς 12(2), Κιγμέτογλου 6, Κάντζος, Καλαμπάκας 9, Δεληγιώργης 6, Κοτσάνος 22.

Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 5(1), Χαλάτσης 13(3), Βαφειάδης 17(4), Κουτουξίδης 17(2), Ντινάκης 3(1), Καρασίμος, Μπόλδογλου 2, Καντάρκος 10, Κατιρτζίδης.

Η βαθμολογία
1.Αίας Ευόσμου 37 17-3
2.ΚΣ Γέφυρας 36 16-4
3.Μακεδονικός 35 15-5
4.Λεύκιππος Ξάνθης 33 13-7
5.Ερμής Λαγκαδά 33 13-7
6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 32 14-4
7.ΠΣ Ευκαρπίας 31 11-9
8.ΧΑΝΘ 30 9-12
9.Πανσερραϊκός 29 9-11
10.ΑΟ Πολυγύρου 29 9-11
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 25 6-13
12.ΓΑΣ Κομοτηνή 24 3-18
13.ΜΕΝΤ 22 3-16
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 21 1-19

ΧΑΝΘ και ΓΑΣ Κομοτηνή έχουν ένα περισσότερο, Αρετσού και ΜΕΝΤ έχουν ένα λιγότερο, ενώ οι Μαχητές Πειραματικό Πεύκων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (24η)

  • Αρετσού Καλαμαριάς-Λεύκιππος Ξάνθης
  • Μαχητές Πειραματικό-Κομοτηνή
  • ΜΕΝΤ-Ερμής Λαγκαδά
  • Μακεδονικός-Αίας Ευόσμου
  • Πολύγυρος-Γέφυρα
  • ΚΑΟ Χαλκιδικής-Πανσερραϊκός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.