B’ Εθνική Ανδρών (21η αγωνιστική): Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες της 21ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής Ανδρών

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες της 21ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Παρασκευή 8 Μαρτίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Έσπερος Καλλιθέας 76-71
Σάββατο 9 Μαρτίου
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός 71-65
Πεντέλη-Οίακας Ναυπλίου 65-75
Γλαύκος-ΚΑΟ Κορίνθου 49-52
Παγκράτι-Παπάγου 92-86
Ένωση Ιλίου-Δούκας 78-64
Δάφνη Δαφνίου-Πανελευσινιακός 81-78
Πανερυθραϊκός-Τρίτωνας 62-67

Οι αγώνες αναλυτικά

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 76-71
Διαιτητές : Πλιάκας-Γρίβα
Δεκάλεπτα : 13-29, 35-47, 52-63, 76-71
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Κακαργιάς 5 (1), Στραγανιώτης, Ξιούρας 8 (2), Ζαραϊδώνης 11, Κόης 7 (1), Μπακλαβάς, Σολωμός 18, Στέφος 27, Τσάβος, Ανδρεάτος.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Βάρσος, Αγγελόπουλος 5, Καρλάφτης 10 (2), Σκουλούδης 11, Παπαφλωράτος 16 (1), Βλασσόπουλος, Κ.Χαρούνι 8, Μπούσι, Γραμματικός 17 (4), Ν.Χαρούνι 4

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΠΑΓΟΥ 92-86
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Γιακείμη
Δεκάλεπτα : 14-25, 40-38, 63-67, 92-86
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 29 (2), Μαγιντόμπε 9 (3), Κούτρας 1, Κατωπόδης 3, Λυτόπουλος 2, Φωτίου 3 (1), Δερμιτζάκης 16 (2), Ροδοστόγλου 26 (5), Μπένος 3, Αρμάος.
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 18 (2), Πρισκομάτης 2, Χρυσός 8 (1), Κουτρούλιας 14, Αγγελόπουλος, Μπάλος 7, Ζώρζος 37 (6).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 62-67
Διαιτητές: Ραχιώτης – Σκάλτσης
Δεκάλεπτα: 25-27, 36-40, 46-52, 62-6
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 3 (12 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 4, Καλλιανιώτης 8 (1), Ντουζίδης 10 (2), Κουντούρης, Γιαουρτόγλου 10 (2), Γεωργιάδης 8 (1), Στάθης 15 (2), Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης 1, Ματζιώρης, Σπάχια.
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 6 (1), Ψαρόπουλος 12 (2), Καλαντζής 11 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 10 (2), Νικολακόπουλος 3 (1), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 2, Κουκουνιάς 11, Τσούτσος 12 (2).

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 78-66
Διαιτητές : Αποστολίδης-Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα : 20-17,38-34,59-51,78-66
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 19(5), Τσακίρης 6, Φουντάς 13(3), Πανουσόπουλος 3(1), Μπολάτογλου 2, Μπέλλας Οδ. 13(1), Τσιουμπρής 10, Μανταλβάνος 10, Γεροκώστας 2, Τσώλης, Κατσαρός, Μούχο
Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 7, Δενδρινός 12(2), Μποχωρίδης 11(2), Βουγιούκας 15, Ευστρατίου 11, Ξύδης 4, Πετς 5, Μητσιαλος 1, Γκίνης, Πολύζος, Σακελλαρίου, Λάκκας

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-78
Διαιτητές: Ορφανός Εμ.-Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 16-18, 39-37, 58-55, 81-78
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς, Γκάτζο 8 (2), Κουφόπουλος 20 (4), Γοργόνης 8 (1), Καραμπάτσος 3, Ψημίτης 13 (1), Σάλεχ 11 (2), Δομπρογιάννης 2, Μουστόπουλος 4, Παπαδιονυσίου 5, Τάταρης 3, Αρνόκουρος 4,
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 2, Ηλιάδης 4, Καράμπελας 4, Μουρατίδης, Σταθόπουλος 22, Δούκας 2, Αναγνωστάκης 21 (2), Ψαρόπουλος 23 (2).
Η Βαθμολογία
(σε 21 αγώνες)
1.Δάφνη Δαφνίου (17-4) 38
2.Τρίτωνας (16-5) 37
———————————-
3 Οίακας Ναυπλιου (15-6) 36
4.Παγκράτι (14-7) 35
5.Πρωτέας Βούλας (12-9) 33
6.Δούκας (12-9) 33
7.Παπάγου (11-10) 32
8.Εσπερος Καλλιθέας (11-10) 32
9.ΚΑΟ Κορίνθου (10-11) 31
10.Μανδραϊκός (9-12) 3
11.Πεντέλη (9-12) 30
12.Πανελευσινιακός (8-13) 29
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (7-14) 28
14.Ένωση Ιλίου (7-14) 28
15.Γλαύκος (6-15) 27
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (4-17) 25

Επόμενη αγωνιστική (22η, 17/03):
Οίακας Ναυπλίου – Πρωτέας Βούλας
ΚΑΟΚ – Πεντέλη
Παπάγου – Γλαύκος
Δούκας -Παγκράτι
Πανελευσινιακός – Ενωση Ιλίου
ΠΟΚ Εσπερος – Δάφνη Δαφνίου
Μανδραϊκός – Πανερυθραϊκός
Τρίτων – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Φίλιππος Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας 71-57
ΧΑΝΘ-Έσπερος Λαμίας 83-53
Αγρίνιο-Μακεδονικός 78-64
Φάρσαλα-Νίκη Βόλου 92-76
Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 74-80 (68-68 κ.α.)
Ελευθερούπολη-Χαλκηδόνα / Προποντίς 62-51
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά 81-67
Γέφυρα-Στρατώνι 101-72

Οι αγώνες αναλυτικά
ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 81-67
Διαιτητές: Τζήμα-Φούτζηλας
Δεκάλεπτα: 14-17, 41-33,61-53.81-67
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 7(1), Στεφανίδης , Αμπατζάς 7(1),Μουρατίδης, Γαλανίδης 9(2),Κάτανος , Κωνσταντινίδης 2 , Ξενιτίδης 4,Κιγμέτογλου 14, Ζώτος 5(1), Μπρόζος 17(3),Καραποστόλου 16(2)
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου,Αλτίνης,Μάρουσιτς 20(2), Τσιρογιάννης 4(1), Παπαπασχάλης,Νώτης 8(1),Παρίτσης 2,Πλιούκας 13(3), Χριστοδουλου,Πιλκούδης 20

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 62-51
Διαιτητές : Παπαγερίδης-Τσουμαχίδης
Δεκάλεπτα :22-13, 32-22, 49-36, 62-51
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 2, Στυλίδης 7, Ιωάννου 6 (2), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 9, Χαρισμίδης 22 (1), Βοϊβατόπουλος, Καραγιώργος 11, Γκέλιος 3 (1), Μπουτσακί
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Φυλακτός 3, Μακρίδης 5 (1), Δανάκης 2, Τσακαλέρης 2, Παπαδόπουλος,Λαίδης, Μυλωνίδης 10, Κούτε, Δελίδης 4, Σιόλογκας 10 (1), Σικαλίδης 15 (3).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 92-76
Διαιτητές : Θεοδώρου-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 19-22, 48-37, 72-51, 92-76
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 18(1), Αναγνωστόπουλος 9(2), Τσιώγκας 22(6), Τοπουζίδης 3 , Συνετός 6, Φιλιππόπουλος 8 , Γκιουλέκας13(1) , Δέσπος 11, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης, Αλεξόπουλος.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγέωργος 7(1), Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 19, Τσαβές, Τασιούδης 10, Τσώλης 3, Τάσσος 6, Φρουσκλιάς 29 (4), Διγενής.

ΧΑΝΘ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 88-53
Διαιτητές :  Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 18-9, 43-31,66-53, 88-53
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης 3(1), Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 19(5), Παπαδόπουλος 10, Μπαλάσκας 16(4), Γεωργάκης, Πέτροβιτς 7(1), Καραγεωργίου , Δεληγεώργης 13(1), Βλαγκόγιας 7, Τσάμης 4.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Στογιάκοβιτς 6(2), Ρούζιος 3(1), Τριανταφυλλίδης, Πάππος, Κατσαρές 8(1), Παπανικολάου 2, Ψυχούλης, Αργύρης 4, Τεπετίδης 1, Ολύμπιος 15(5), Παπαργυρόπουλος 14(2), Μαντζούκας.

ΓΕΦΥΡΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 101-72
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα : 35-20, 61-35, 78-57, 101-72
ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς -Χρήστου) : Πουλιανίτης 10(1), Καραγιαννάκης 12(1), Ψευτογκάς 3(1), Καταβαίνης 3(1), Αποστολίδης 18(2), Ζιάκας 24(5), Κουτουξίδης 11(1), Σιώμος 10 ,Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 2, Παπαδόπουλος 8(1).
Στρατώνι (Μύθου-Πέγιας) : Δοξάκης 21(2), Μπουρδάνος, Κολοκοτρώνης 4, Δημητράκας 2, Σηδηροηλιάς 5, Μπέγος 10, Φλιάτης 3(1) , Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 17, Κοτζαγιάννης 6.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 74-80 (68-68 κ.αγ)
Διαιτητές : Γερακίνης-Καρακώστας
Δεκάλεπτα : 17-16, 33-36, 52-56, 68-68, 74-80 (παρ.)
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 11 (3), Γεωργιανός 21 (5), Δαλαγκόζης, Παπαδόπουλος, Καραμπέκξης 20 (2), Θολιώτης 2, Φώτογλου 18 (3), Κακιούζης 2
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Βογιατζής (3), Μαυρίδης 18 (1), Χατζημιχαηλίδης 4, Κλωναράς 6, Τσιμίδης 3. Βαϊντερλής, Μητσάκης 18 (4), Ελευθεριάδης 17 (1).

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 78-64
Διαιτητές: Τσιαπλής – Παπανικολάου.
Δεκάλεπτα: 16-24, 37-35, 59-45, 78-64
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 8, Μιχάλογλου 9, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 14(2), Ψαράς 11(3), Σαπλαούρας, Σταμίρης 1.
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 8, Κουντουρατζόγλου 18(2), Τσινόπουλος 4, Κομμάτας, Καραθανάσης 3(1), Ουλουσίδης, Καλογεράτος 14(1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 7.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 71-57
Διαιτητές : Σιμητόπουλος – Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα : 24-15, 37-26, 58-41, 71-57
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζιδης 4, Σισμανης, Πονοπουλος, Γιαντσιδιώτης, Βαλλιος 18(6/7), Τσιακλαγκανος 9(1), Καβαργυρης, Κοθρας 19(2), Παραπουρας 13(2), Σουτζοπουλος 6, Κανταρκος.
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος 8, Ματενίδης, Νεδέλκος, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης, Πεταλωτής 15(1), Νίκας 15(2), Ταουσάνης 9

Η βαθμολογία
(σε 21 αγώνες)
1. Ανατόλια (19-2) 40
2. Αγρίνιο (15-6) 36
————————————–
3. Ελευθερούπολη (15-6) 36
4. Φίλιππος Βέροιας (12-9) 33
5. ΧΑΝΘ (12-9) 33
6. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-9) 33
7. Ερμής Λαγκαδά (10-11) 31
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-11) 31
9. Έσπερος Λαμίας (9-12) 30
10. Φαίακας Κέρκυρας (9-12) 30
11. Φάρσαλα (9-12) 30
12. Γέφυρα (8-13) 29
————————————–
13. Στρατώνι (8-13) 29
14. Νίκη Βόλου (8-13) 29
15. Ίκαροι Σερρών (7-14) 28
16. Μακεδονικός (5-16) 26

Η επόμενη αγωνιστική(17/3)
Στρατώνι-ΧΑΝΘ
Φαίακας Κέρκυρας-Γέφυρα
Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας
Νίκη Βόλου-Αγρίνιο
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Φάρσαλα
Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών
Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ελευθερούπολη
Προποντίς-Ανατόλια

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.