Ασταμάτητος ο Αετός Αγιάς, 7 στα 7 και νίκη επί του ΠΑΣ Κρανιά

Άλλη μια νίκη πέτυχε σήμερα Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 στο γήπεδο Αγιάς  η ομάδα του Αετού Αγιάς με αντίπαλο τον ΠΑΣ Κρανιά για την 8η αγωνιστική του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τελικό σκορ 7-0, παραμένοντας πρώτη και αήττητη στον βαθμολογικό πίνακα του Β Ομίλου με το απόλυτο 7 στα 7 και έχοντας πραγματοποιήσει το ρεπό της.

Η ομάδα του Παπακώστα απέδειξε για μια ακόμη φορά ότι έχει την καλύτερη επίθεση και άμυνα του πρωταθλήματος πετυχαίνοντας όχι ένα ούτε δυο αλλά 7 τέρματα. Στο 25’ ο Λιάλιος έκανε το 1-0, με τον Ντάλλα στο 35’ να διαμορφώνει το 2-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λιάλιος στο 48’ με δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-0. Στο 54’ ο Αθανασίου βρήκε τα δίχτυα του Κόκκαλη για το 4-0, ενώ ο Ντάλλας στο 73’ βρήκε δεύτερη φορά δίχτυα στο ματς για το 5-0. Στο 80’ ο Αηδώνης με πέναλτι διαμόρφωσε το 6-0, ενώ το τελικό 7-0 ήρθε πάλι από την ίδιο στο 83’.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Παπακώστας): ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΓΚΟΓΚΑ, ΓΑΒΡΙΗΛ(56’ ΓΚΙΝΗΣ), ΠΑΠΑΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΣΕΡΙΦΗΣ(71’ ΑΗΔΩΝΗΣ), ΝΤΑΛΛΑΣ, GOGA, ΣΚΑΡΠΟΣ(46’ ΔΕΣΚΑΣ), ΒΑΡΤΖΙΩΤΗΣ, ΛΙΑΛΙΟΣ.

ΠΑΣ ΚΡΑΝΙΑ(Ζώτος): ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΝΤΙΣΙΟΣ, ΔΗΜΟΣ, ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΗΣ, ΝΤΕΛΗΣ, ΓΚΟΡΑΤΣΑΣ, ΝΙΤΣΟΣ(60’ ΠΑΦΙΛΑΣ), ΤΣΟΛΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΠΑΙΡΑΜΙ, ΓΙΑΜΑΣ.