Αποτελέσματα Εθνικών Εκλογών 2019-Σταυροδοσία (στο 97,62%)

  • Εγγεγραμμένοι: 66.995
  • Συμμετοχή: 39.518 (58,99%)
  • Έγκυρα: 38.796
  • Άκυρα: 489
  • Λευκά: 233

Αποτελέσματα (168 από 168): 

  1. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 43,48% 16.870 (1 Έδρα)
  2. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ 34,37% 13.336 (1 Έδρα)
  3. Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-ΕΔΕΜ-Κινήσεις Πολιτών) 8,25% 3.199
  4. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 5,47% 2.124
  5. ΜέΡΑ25 2,03% 786
  6. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 1,65% 639
  7. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1,37% 530
  8. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 0,79% 305
  9. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 0,63% 243
  10. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ 0,45% 174
  11. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ 0,40% 157
  12. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ 0,32% 125
  13. Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ) 0,27% 104
  14. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ 0,27% 104
  15. ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ 0,12% 46
  16. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό) 0,08% 30
  17. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 0,06% 24
  18. Δημοσθένης Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ
  19. ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ – ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
  20. ΣΥΝ…ΦΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ
  21. Ανεξάρτητοι/Μεμονωμένοι Υποψήφιοι

Σταυροδοσία (Σε 164 από τα 168 εκλογικά τμήματα):

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου 6.679
  2. ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου 5.718
  3. ΚΟΝΤΑΞΗ-ΝΑΣΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Ιωάννη 1.378
  4. ΡΑΒΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη 669

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  1. ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη 5.606
  2. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Σωτηρίου 3.019
  3. ΚΡΙΤΣΙΜΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Λάμπρου 1.034
  4. ΜΠΟΤΖΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μιλτιάδη 463

Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο-ΕΔΕΜ-Κινήσεις Πολιτών)

  1. ΠΕΠΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Θωμά 1.112
  2. ΚΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου 488
  3. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Χρήστου 446
  4. ΠΑΠΠΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αδάμ 314

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΚΥΡΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωσήφ 715
  2. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Δημητρίου 341
  3. ΠΟΥΜΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη 218
  4. ΜΑΛΕΖΑ ΖΗΝΟΒΙΑ του Ευσταθίου 195

ΜέΡΑ25

  1. ΝΙΚΟΥ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ του Διονυσίου 232
  2. ΝΤΟΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Θεολόγου 170

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου 183
  2. ΤΕΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου 75
  3. ΝΤΡΙΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Παναγιώτη 57

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΒΑΣΙΛΙΚΑΡΗ ΑΡΕΤΗ του Γεωργίου 174
  2. ΤΣΙΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη 102

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Ανδρέα 133

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΛΙΑΣΚΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ξενοφώντος 55
  2. ΚΟΥΤΣΟΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ηρακλή 53

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

  1. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου 70
  2. ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΦΑΝΗ του Ιωάννη 21

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ

  1. ΝΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σωτηρίου 51
  2. ΒΟΥΡΕΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου 26
  3. ΓΙΑΡΑΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Κωνσταντίνου 16

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. ΣΑΚΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου 85

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ)

  1. ΣΙΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου 27
  2. ΓΙΑΤΡΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Πέτρου 19

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

  1. ΛΑΪΝΑ ΠΑΡΘΕΝΙΑ του Νικολάου 32
  2. ΛΙΒΙΕΡΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία 18

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΝΤΟΥΣΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Οδυσσέα 30

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

  1. ΝΟΥΣΙΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του Ιωάννη 12

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

  1. ΖΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γρηγορίου 10

Δημοσθένης Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ – ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

ΣΥΝ…ΦΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ

Ανεξάρτητοι/Μεμονωμένοι Υποψήφιοι

 

 

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

error: Content is protected !!